Image

Teraflu

Teraflu - kombinirano zdravilo; Ima antipiretične, analgetične, vazokonstriktivne, antihistaminske, sedativne, antitusične in bronhodilatacijske učinke; odpravlja simptome navadnega prehlada. Psevdoefedrin povzroča vazokonstrikcijo, zmanjšuje otekanje, lokalne eksudativne manifestacije in hiperemijo sluznice nosne votline, nazofarinksa, sinusov. Paracetamol je netrokotični analgetik, ima analgetik, antipiretik in rahlo izražen protivnetni učinek. Klorfenamin - zaviralec receptorjev za H1-histamin, ima anti-serotonin, antihistaminik, šibek antiholinergični, sedativni učinek, zmanjšuje resnost alergijskih reakcij, ki jih posreduje delovanje histamina, zmanjšuje prepustnost kapilar, zoži krvne žile, odpravlja otekanje in hiperemijo nosne votline nosu in nosu; zmanjšuje lokalne eksudativne manifestacije, zavira simptome alergijskega rinitisa: kihanje, rinorejo, srbenje oči, nosu. Začetek delovanja je po 20-30 minutah, trajanje je 4-4,5 ure.

Indikacije za uporabo:
Zdravilo Teraflu je namenjeno zdravljenju nalezljivih in vnetnih bolezni - gripe, akutnih respiratornih virusnih okužb ("prehladov"), ki jih spremlja vročina, mrzlica in vročina, glavobol, izcedek iz nosu, zamašen nos, kihanje in bolečine v mišicah.

Način uporabe:
Vzemite teraflu znotraj. Vsebino vrečke raztopimo v 1 skodelici kuhane vroče vode. Uporabite vročo. Po okusu lahko dodate sladkor. Ponovljeni odmerek lahko vzamete vsake 4 ure (največ 3 odmerke v 24 urah). Zdravilo TeraFlu lahko uporabljamo kadar koli čez dan, vendar je najboljši učinek jemanje zdravila pred spanjem, ponoči. Če v 3 dneh po uvedbi zdravila ne opazite lajšanja simptomov, se posvetujte z zdravnikom.

Stranski učinki:
Med jemanjem zdravila Teraflu zaradi neželenih učinkov so možne alergijske reakcije (kožni izpuščaji, srbenje, urtikarija, angioedem), povečana razdražljivost, motnje spanja, zmanjšanje hitrosti psihomotornih reakcij, zaspanost, omotica, slabost, bruhanje, bolečine v želodcu, palpitacije, zvišan krvni tlak, suha usta, pareza nastanitve, zvišan intraokularni tlak, zastajanje urina.
Ob dolgotrajni uporabi v velikih odmerkih je hepatotoksični učinek, motnje v krvni sliki (anemija, trombocitopenija, agranulocitoza), nefrotoksičnost.

Kontraindikacije:
Teraflu kontraindiciran za:
- hkratna uporaba tricikličnih antidepresivov, zaviralcev monoamin oksidaze (MAO), zaviralcev beta;
- portalna hipertenzija;
- alkoholizem;
- diabetes;
- nosečnost in obdobje dojenja;
- starost otrok do 12 let;
- preobčutljivost za posamezne sestavine zdravila.
Previdno: s hudo aterosklerozo koronarnih arterij, z arterijsko hipertenzijo, glavkomom zapiranja kota, hudimi boleznimi jeter ali ledvic, hiperplazijo prostate, krvnimi boleznimi, pomanjkanjem glukoze-6-fosfat dehidrogenaze, prirojeno hiperbilirubinemijo (sindrom Gilbert, Dubin-Johnson in Rother), feokromocitom, bronhialna astma.

Medsebojno delovanje z drugimi zdravili:
Zdravilo Teraflu povečuje učinke zaviralcev MAO, pomirjeval, etanola. Tveganje za hepatotoksične učinke paracetamola se poveča med jemanjem barbituratov, fenitoina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina in drugih induktorjev jetrnih mikrosomalnih encimov. Antidepresivi, antiparkinsonska zdravila, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina - povečajo tveganje za zadrževanje urina, suha usta in zaprtje. Glukokortikosteroidi povečajo tveganje za povišan intraokularni tlak.
Paracetamol zmanjšuje učinkovitost uricosuric zdravil in povečuje učinkovitost indirektnih antikoagulantov. Triciklični antidepresivi krepijo simpatomimetični učinek, istočasno dajanje halotana poveča tveganje za ventrikularno aritmijo. Z
Zmanjša hipotenzivni učinek gvanetidina, kar posledično poveča alfa-adrenostimulirajočo aktivnost fenilefrina.

Nosečnost:
Teraflu je kontraindiciran med nosečnostjo in dojenjem.

Preveliko odmerjanje:
V primeru prevelikega odmerjanja zdravila Teraflu se pojavijo slabost, bruhanje, epigastrična bolečina, hepatotoksični in nefrotoksični učinki, v hudih primerih - odpoved jeter, hepatonekroza, povečana aktivnost "jetrnih" transaminaz, povečan protrombinski čas, encefalopatija in koma.
Zdravljenje: izpiranje želodca, vnos aktivnega oglja, simptomatska terapija. Uvedba metionina 8–9 ur po prevelikem odmerjanju in acetilcisteina - po 12 urah. Poiščite zdravniško pomoč.

Obrazec za izdajo:
Prašek za pripravo peroralne raztopine (divje jagode) ohlapen, sestavljen iz zrnc bele, rumenkaste, rožnate in sivo-vijolične barve; dovoljene so mehke grudice; pripravljena vodna raztopina roza-vijolične barve, neprozorna, z vonjem po jagodičevju.

Struktura:
1 paket - paracetamol 325 mg, feniramin maleat 20 mg, fenilefrin hidroklorid 10 mg
Pomožne snovi: saharoza, kalijev acesulfam, očarljivo rdeče barvilo (E129) (rdeče barvilo FD&C št. 40), diamantno modro barvilo (E133) (modro barva FD&C št. 1), maltodekstrin M100, silicijev dioksid, naravna malina okus WONF Durarome (860385 TD99 ), naravna aroma brusnice Durarome (861149 TD2590), citronska kislina, natrijev citrat dihidrat, kalcijev fosfat, magnezijev stearat.

TeraFlu

Cene v spletnih lekarnah:

TeraFlu - kombinirano zdravilo za analgetične, vazokonstriktorje, antipiretične in proti prehladne simptome.

Oblika in sestava sprostitve

Zdravilo TeraFlu je na voljo v obliki praška za peroralno raztopino (z okusom divjih jagod): prosto tekoče, sestavljeno iz zrnc bele, rožnate, sivo-vijolične in rumenkaste barve; mehke grudice so sprejemljive; končna raztopina je neprozorna, ima roza-vijolično barvo in jagodičast vonj (11,5 g praška v šesteroplastnih vrečkah, v kartonskem paketu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 ali 25 vrečk, pritrjenih parno skozi perforacijo ali postavljeno posamezno).

Sestavek v prahu (1 vrečka):

  • zdravilne učinkovine: feniramin maleat - 20 mg, paracetamol - 325 mg, fenilefrin hidroklorid - 10 mg;
  • pomožne sestavine: silicijev dioksid, saharoza, maltodekstrin M100, citronska kislina, kalcijev fosfat, acesulfam kalij, natrijev citrat dihidrat, magnezijev stearat, barvilo rdeče očarljivo E129, naravna aroma brusnice Durarome naravno, diamant modra barva E133, malina naravni okus WONF Durarome.

Indikacije za uporabo

Zdravilo TeraFlu se uporablja za simptomatsko zdravljenje nalezljivih in vnetnih bolezni, in sicer akutnih respiratornih virusnih okužb, vključno s prehladom in gripo, ki jih spremlja mrzlica, vročina, nosna kongestija, glavobol, kihanje, izcedek iz nosu in bolečine v mišicah.

Kontraindikacije

  • hude bolezni srca in ožilja;
  • portalna hipertenzija;
  • arterijska hipertenzija;
  • feokromocitom;
  • hipertiroidizem;
  • diabetes;
  • glavkom za zapiranje kota;
  • alkoholizem;
  • pomanjkanje izomaltaze / saharoze, sindrom malabsorpcije glukoze in galaktoze, intoleranca za fruktozo;
  • otroci do 12 let;
  • obdobje nosečnosti;
  • obdobje dojenja;
  • hkratna uporaba zaviralcev beta, tricikličnih antidepresivov ali drugih simpatomimetičnih zdravil;
  • hkratna ali v predhodnih dveh tednih uporaba zaviralcev monoamin oksidaze;
  • preobčutljivost za glavne ali pomožne sestavine zdravila.

Relativni (TeraFlu jemati previdno):

  • bolezni srca in ožilja blage do zmerne resnosti;
  • huda ateroskleroza koronarnih arterij;
  • hude bolezni ledvic ali jeter;
  • krvne bolezni;
  • hemolitična anemija;
  • akutni hepatitis;
  • hiperplazija prostate;
  • težave z uriniranjem zaradi hiperplazije prostate;
  • bronhialna astma;
  • piloroduodenalna obstrukcija;
  • prirojena hiperbilirubinemija (Dubin-Johnsonov sindrom, Gilbertov sindrom in Rotorjev sindrom);
  • stenozirajoč razjede dvanajstnika in / ali želodca;
  • kronična podhranjenost in dehidracija;
  • pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  • epilepsija;
  • hkratna uporaba zdravil, ki lahko negativno vplivajo na delovanje jeter (fenobarbital, rifampicin, zidovudin, barbiturati, karbamazepin, fenitoin in drugi induktorji mikrosomalnih jetrnih encimov).

Odmerjanje in uporaba

TeraFlu jemlje peroralno.

Za pripravo raztopine za peroralno dajanje vsebino vrečke nalijemo v kozarec vode, segrete na 75 ± 5 ° C. Končana raztopina se vzame vroče.

Najvišji dnevni odmerek zdravila TeraFlu je 3-4 vrečke v intervalih 4-6 ur. Zdravilo se lahko jemlje kadarkoli v dnevu. Najučinkovitejši sprejem zvečer, pred spanjem.

V odsotnosti lajšanja simptomov se v prvih 3 dneh zdravljenja posvetujte z zdravnikom. TeraFlu ni priporočljivo jemati več kot 5 dni.

Pri bolnikih z Gilbertovim sindromom ali okvarjenim delovanjem jeter je treba zmanjšati odmerek ali povečati intervale med odmerki zdravila.

Pri akutni odpovedi ledvic mora biti interval med odmerki najmanj 8 ur.

Starejši bolniki ne potrebujejo prilagoditve odmerka.

Stranski učinki

  • prebavila: pogosto - bruhanje in slabost; redko bolečine v trebuhu, suha usta, driska ali zaprtje;
  • jetra in žolčni trakt: redko - povečana aktivnost jetrnih encimov;
  • kardiovaskularni sistem: redko - palpitacije, zvišan krvni tlak, tahikardija;
  • limfni sistem in kri: zelo redko - agranulocitoza, pancitopenija, trombocitopenija, levkopenija;
  • živčni sistem in čutni organi: pogosto - zaspanost; redko - motnje spanja, glavobol, razdražljivost, omotica, zvišan intraokularni tlak, pareza nastanitve, midriasa;
  • ledvice in sečila: redko - težave z uriniranjem;
  • koža in podkožje: redko - eritem, pruritus, urtikarija, kožni izpuščaji;
  • imunski sistem: redko - zasoplost, izpuščaji, anafilaktični šok, Quinckejev edem; pogostost ni znana - Stevens-Johnsonov sindrom, anafilaktična reakcija, toksična epidermalna nekroliza;
  • splošne motnje: redko - slabo počutje.

Če se takšne reakcije poslabšajo ali se pojavijo kakšni drugi neželeni stranski učinki, ki niso navedeni v navodilih za uporabo zdravila, je treba obvestiti zdravnika.

Posebna navodila

TeraFlu ne smemo jemati hkrati z alkoholnimi pijačami zaradi možnih strupenih okvar jeter.

Z razvojem bronhialne astme, kroničnega bronhitisa ali emfizema, ki trajajo simptome več kot 5 dni, pa tudi hudo vročino 3 dni, stalen glavobol ali izpuščaje, se morate posvetovati z zdravnikom, saj so ti pojavi lahko znaki resnejših bolezni.

Podatki za bolnike s sladkorno boleznijo: v eni vrečki s terafluom je 10 g saharoze.

Očarljiva rdeča barva lahko povzroči alergije.

Bolniki na natrijevi dieti morajo upoštevati, da je 42,2 mg natrija v eni vrečki.

Poškodovane vrečke s prahom niso priporočljive..

Med zdravljenjem s zdravilom TeraFlu je nezaželeno voziti vozila in se ukvarjati z drugimi dejavnostmi, za katere je potrebna velika koncentracija pozornosti in hitrosti psihomotornih reakcij..

Interakcija z zdravili

Paracetamol povečuje učinke pomirjeval, etanola in zaviralcev monoamin oksidaze.

Ob sočasni uporabi s fenitoinom, karbamazepinom, fenobarbitalom, rifampicinom, zidovudinom, izoniazidom, barbiturati in drugimi induktorji mikrosomalnih jetrnih encimov se tveganje za hepatotoksičnost poveča.

Dolgotrajna redna uporaba paracetamola poveča verjetnost krvavitve ob sočasni uporabi z varfarinom in drugimi kumarini.

Metoklopramid in domperidon lahko povečata plazemsko koncentracijo paracetamola.

Ob hkratni uporabi kloramfenikola je možno povečanje razpolovne dobe kloramfenikola; z lamotriginom - biološka uporabnost lamotrigina se lahko zmanjša; s kolestiraminom - možno je zmanjšati absorpcijo paracetamola (temu učinku se je mogoče izogniti, če jemljemo zdravilo TeraFlu 1 uro pred kolestiraminom); s probenecidom - sprememba presnove paracetamola je treba zmanjšati njegov odmerek.

Feniramin lahko poveča učinek tricikličnih antidepresivov, barbituratov, zdravil, alkohola, zaviralcev monoaminooksidaze, antiparkinsonskih zdravil in pomirjeval na centralni živčni sistem ter zavira delovanje antikoagulantov.

Fenilefrin lahko zmanjša učinke zaviralcev beta, pa tudi drugih antihipertenzivnih zdravil. Ob hkratni uporabi tricikličnih antidepresivov in drugih simpatomimetičnih zdravil se poveča tveganje za neželene učinke na srčno-žilni sistem; z digoksinom in drugimi srčnimi glikozidi - poveča se tveganje za nastanek miokardnega infarkta ali aritmije; z ergot alkaloidi - tveganje za ergotizem se lahko poveča.

Pogoji in pogoji skladiščenja

Shranjujte pri temperaturi, ki ne presega 25 ° C. Hraniti izven dosega otrok..

Rok uporabnosti - 2 leti..

Ste v besedilu našli napako? Izberite ga in pritisnite Ctrl + Enter.

TeraFlu Extratab 10 tablet p / o
Navodila za uporabo

Proizvajalec: Novartis Pharma

Registrska številka:

P N015589 / 01 z dne 29.05.09.

Trgovsko ime:

INN ali ime skupine:

Paracetamol + fenilefrin + klorfenamin

Odmerna oblika TeraFlu® ExtraTab:

Filmsko obložene tablete.

Opis TeraFlu® ExtraTab:

Svetlo rumene podolgovate tablete, filmsko obložene, s poševnimi robovi. Ob premoru je tableta svetlo rumena.

Sestavek TeraFlu® ExtraTab:

Vsaka tableta vsebuje:

Zdravilne učinkovine: paracetamol 650,0 mg, klorfenamin maleat 4,0 mg, fenilefrin hidroklorid 10,0 mg.

Pomožne snovi: koloidni silicijev dioksid 0,40 mg, lak na osnovi kinolinovega rumenega barvila 0,85 mg, laktoza 3,10 mg, magnezijev stearat 3,50 mg, hiproloza 17,00 mg, natrijev kroskarmeloza 57,00 mg, koruzni škrob 124,00 mg; film prevleka: kinolinsko rumen lak na osnovi 0,0331 mg, kinolinsko rumeno barvilo 0,0392 mg, titanov dioksid 1,0882 mg, metil parahidroksibenzoat 0,0889 mg,

Povidon 0,4353 mg, koloidni silicijev dioksid 0,6529 mg, makrogol 400 1,77412 mg, metil celuloza 3,9176 mg.

Farmakoterapevtska skupina:

Sredstva za odpravljanje simptomov akutnih okužb dihal in prehlada (analgetično netrokotično zdravilo + alfa-adrenergični agonist + zaviralec receptorjev H1-histamina).

ATX koda:

Farmakološki učinek:

Kombinirano zdravilo ima antipiretične, protivnetne, dekongestivne, analgetične in antialergijske učinke, odpravlja simptome navadnega prehlada.

Učinek zdravila je posledica njegovih sestavnih komponent. Paracetamol ima antipiretični učinek, blokira ciklooksigenazo predvsem v centralnem živčnem sistemu, vpliva na centre bolečine in termoregulacije. Skoraj ni protivnetnega učinka. Paracetamol ne vpliva na sintezo prostaglandinov v perifernih tkivih, s čimer ne negativno vpliva na presnovo vode in soli (zastajanje Na + in vode) in na sluznico prebavil. Fenilefrin - alfa-adrenomimetik, zoži krvne žile, odpravlja otekanje in hiperemijo sluznice nosne votline, nazofarinksa in paranazalnih sinusov, zmanjšuje eksudativne manifestacije (izcedek iz nosu).

Klorfenamin - zaviralec receptorjev H1-histamina, zavira simptome alergijskega rinitisa: kihanje, izcedek iz nosu, srbeče oči, nos, grlo.

Indikacije zdravila TeraFlu® ExtraTab:

Simptomatsko zdravljenje nalezljivih in vnetnih bolezni (ARVI, gripa), ki jih spremlja vročina, zvišana telesna temperatura, glavobol, izcedek iz nosu, nosna kongestija, kihanje in bolečine v mišicah.

Kontraindikacije:

Preobčutljivost za posamezne sestavine zdravila. Nosečnost, obdobje dojenja. Otroci

starost do 12 let.

Previdno:

Arterijska hipertenzija, diabetes mellitus, glaukom zaprtja kota, hude bolezni jeter ali ledvic, hiperplazija prostate, krvne bolezni, pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, tirotoksikoza, bronhialna astma, KOPB (pljučni emfizem, kronični bronhitis).

Odmerjanje in uporaba zdravila TeraFlu® ExtraTab:

Odrasli - 1-2 tableti vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 6 tablet na dan.

Otroci, starejši od 12 let - 1 tableta vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 4 tablete na dan. Priporočljivo je, da tableto pogoltnete celo, brez žvečenja, z vodo.

Potek zdravljenja ne sme presegati 7 dni. Če v 3 dneh po uvedbi zdravila ne opazite lajšanja simptomov, se posvetujte z zdravnikom.

Stranski učinki:

Alergijske reakcije (kožni izpuščaji, srbenje, urtikarija, angioedem), zaspanost, slabost, bolečine v epigastriju, suha usta, midriasa, nastanitvena pareza, zastajanje urina, zvišan intraokularni tlak, redko - anemija, trombocitopenija, agranulocitoza. Povečana razdražljivost, omotica, zvišan krvni tlak, oslabljeno zaspanje.

Ob dolgotrajni uporabi v velikih odmerkih - hepatotoksični učinek, hemolitična anemija, aplastična anemija, methemoglobinemija, pancitopenija,

glukozurija, intersticijski nefritis, papilarna nekroza).

Preveliko odmerjanje:

Simptomi prevelikega odmerjanja so predvsem posledica prisotnosti paracetamola: slabost, bruhanje, bolečine v epigastriju, hepatotoksični in nefrotoksični učinki, v hudih primerih se lahko razvijejo jetrna odpoved, encefalopatija in koma..

Zdravljenje: izpiranje želodca, aktivno oglje v prvih 6 urah, uvedba darovalcev in prekurzorjev skupine SH za sintezo glutationa - metionina 8-9 ur po prevelikem odmerjanju in acetilcistein po 12 urah.

Interakcije z drugimi zdravili:

Tveganje hepatotoksičnosti paracetamola se poveča s hkratnim dajanjem barbituratov, difenina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina in drugih induktorjev mikrosomalnih jetrnih encimov.

Povečuje učinke zaviralcev monoaminooksidaze (MAO), pomirjeval, etanola. Priporočamo, da se med jemanjem zaviralcev MAO vzdržite. Etanol okrepi sedativni učinek antihistaminikov.

Antidepresivi, fenotiazinski derivati, antiparkinsonska in antipsihotična zdravila povečajo tveganje za zastajanje urina, suha usta in zaprtje. Glukokortikosteroidi povečajo tveganje za nastanek glavkoma.

Paracetamol zmanjšuje učinkovitost uricosuric zdravil. Klorfenamin hkrati z zaviralci MAO furazolidona lahko privede do hipertenzivne krize, vznemirjenosti, hiperpireksije. Triciklični antidepresivi povečujejo adrenomimetični učinek fenilefrina, istočasno dajanje halotana poveča tveganje za ventrikularno aritmijo. Zmanjša hipotenzivni učinek gvanetidina, kar posledično poveča alfa-adrenostimulirajočo aktivnost fenilefrina.

Posebna navodila:

Da bi se izognili strupenim poškodbam jeter, zdravila ne smemo kombinirati z uživanjem alkoholnih pijač..

Med zdravljenjem ni priporočljivo voziti avtomobila ali drugih mehanizmov, ki zahtevajo koncentracijo in veliko hitrost psihomotornih reakcij.

Obrazec za izpust TeraFlu® ExtraTab:

Filmsko obložene tablete.

10 tablet, filmsko obloženih, damo v pretisni omot iz PVC in aluminijaste folije. 1 ali 2 pretisna omota skupaj z navodili za uporabo so postavljeni v kartonsko škatlo.

Pogoji skladiščenja:

Pri temperaturi, ki ne presega 25 ° C, izven dosega otrok.

Rok uporabnosti:

2 leti. Ne uporabljajte po datumu izteka roka uporabnosti.

Pogoji dopusta iz lekarn:

Proizvajalec:

Novartis Consumer Health SA, Švica Izdelala Novartis Urunleri, Turčija. 34912, Jakna, Istanbul, Turčija.

Novartis Consumer Health SA, Švica Izdelala Novartis Urunleri, Turčija.

TERAFLU

Paracetamol ima antipiretik, analgetik in blag protivnetni učinek. Po notranji uporabi se hitro absorbira iz prebavil. Najvišja plazemska koncentracija se zabeleži po 0,5-1 urah. Razpolovni čas izločanja, kadar je predpisan v terapevtskih odmerkih, je 1-4 ure. Presnova paracetamola se pojavi v jetrih zaradi konjugacijskih reakcij. Opazimo lahko tako deacetilacijo kot hidroksilacijo, kar je odvisno od vsebnosti paracetamola v krvni plazmi. V enem dnevu se izloči iz telesa - predvsem ledvice (90-100%). Prav tako se izločajo konjugati paracetamola - sulfati (35%), cistein (3%) in glukuronidi (60%)..

Fenilefrinijev klorid ima simpatomimetični učinek: zmanjšuje hiperemijo in otekanje, povzroča zoženje žil nosne sluznice in paranazalnih sinusov. Fenilefrinijev klorid ima omejeno biološko uporabnost, ker se slabo absorbira iz prebavnega sistema in ima pomemben pressistemski metabolizem v jetrih in črevesju zaradi delovanja monoamin oksidaze.
Feniramin maleat je zaviralec receptorjev H1, ima antialergijski učinek: zmanjšuje resnost eksudativnih lokalnih manifestacij okužbe, blaži solzenje, zmanjšuje srbenje v očeh in nosu ter odpravlja rinorejo. Najvišja koncentracija aktivne snovi je dosežena po približno 1-1,25 urah. Razpolovna doba feniramin maleuta je 16-17 ur. Iz telesa se izloči z urinom v obliki presnovkov ali v nespremenjeni obliki (približno 70-83% sprejetega odmerka feniramina ni podvrženo presnovnim reakcijam).

Indikacije za uporabo

Kratkotrajno simptomatsko zdravljenje vnetnih vnetnih bolezni pri odraslih (akutne respiratorne virusne okužbe, gripa), katerih prevladujoča klinična predstavitev je vročina ali mrzlica, hipertermija, glavobol, zamašitev nosu, izcedek iz nosu, bolečine v mišicah, nosna kongestija.

Način uporabe

Največji dovoljeni dnevni odmerek je 3 vrečice. Pogostost sprejema je vsakih 4-6 ur. Ni priporočljivo jemati zdravila Teraflu več kot 5 dni.

Stranski učinki

Pogosti neželeni učinki: omotica, zaspanost, suho grlo in ustna votlina, glavobol, utrujenost, nespečnost, palpitacije, razdražljivost in živčnost. Mladostniki imajo lahko motnje spanja in vznemirjenost.

Neželeni učinki teraflu iz prebavil: bruhanje, zaprtje, slabost, driska in napihnjenost.

Neželeni učinki paracetamola: kožni izpuščaji, urtikarija, levkopenija, trombocitopenija, hemolitična anemija, v izoliranih primerih - agranulocitoza. Navzkrižne reakcije so možne pri bolnikih z intoleranco za aspirin (acetilsalicilna kislina) - zlasti pri bolnikih z bronhialno astmo.

Neželeni učinki fenilefrina: zvišan krvni tlak (zlasti ob sočasni hipertenziji), midriasa (z učinkom na znake glavkoma), refleksna bradikardija, učinki na endokrine in druge organe in sisteme, ki vplivajo na presnovo, težave z uriniranjem (strangurija) in zadrževanje urina. Neželeni učinki fenilefrina so povezani s simpatomimetičnimi učinki.

Neželeni učinki feniramina:
· Povezan z antiholinergičnim učinkom na periferne receptorje: suha sluznica oči, suha sluznica ustne votline, težave z uriniranjem in zastajanje urina pri moških;
· Povezan z antiholinergičnim učinkom na centralne receptorje: zaspanost; epileptični napadi, diskinezija, vedenjske spremembe, koma (v izoliranih primerih).

Za razliko od alergijskih zdravil druge generacije feniramin maleat ni povezan s podaljšanjem intervala Q - Tc in pojavom aritmije.

Kontraindikacije

Hude jetrne, srčno-žilne in / ali ledvične bolezni;
· Arterijska hipertenzija;
Hipertrofija prostate s težavami z uriniranjem;
Ovira piloroduodenal;
Obstrukcija vratu mehurja;
· Sladkorna bolezen;
· Stenotična razjeda želodca in dvanajstnika;
Pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
Glavkom za kotom;
Pljučna patologija (vključno z bronhialno astmo);
· Med nosečnostjo in dojenjem;
Epilepsija
· Starost do 12 let;
Preobčutljivost za komponente Teraflu.

Nosečnost

Zdravilo se lahko predpiše nosečnicam v izjemnih primerih, ko koristi zdravljenja presegajo pričakovana tveganja za plod (otroka). Med dojenjem, če je predpisan Teraflu, je treba dojenje začasno prekiniti.

Interakcija z drugimi zdravili

Kombinacija zdravila z nesteroidnimi protivnetnimi zdravili povečuje verjetnost neželenih učinkov, zlasti iz urinarnega sistema. Obstajajo primeri interakcije farmakodinamike paracetamola z opiati, kofeinom in drugimi analgetiki. Ob sočasni uporabi paracetamola in kloramfenikola opazimo povečanje razpolovne dobe slednjega.
Paracetamol deluje v interakciji z antikonvulzivi in ​​antikoagulanti (npr. Kumarinom in varfarinom).
Probenecid vpliva na presnovo paracetamola. Ob hkratni uporabi izoniazida in rifampicina se poveča tveganje za hepatotoksičnost paracetamola. Antiepileptična zdravila (karbazepin, fenitoin, fenobarbital) ne povečajo tveganja za hepatotoksične učinke paracetamola.

Fenilefrin povzroča reakcijske reakcije z zaviralci a- in β, zaviralci monoaminooksidaze, antihistaminiki fenotiazinske skupine (npr. Promethazin), simpatomimetiki, bronhodilatatorji, atropin ali gvanetidin, triciklični antidepresivi (npr. Imipromiloid,, druga zdravila, ki spodbujajo delovanje centralnega živčnega sistema. Morda bo kombinacija s teofilinom kaj pomenila. Pri uporabi v kombinaciji z anestetiki je verjeten razvoj aritmij. Povečanje vazokonstriktornega učinka je bilo opaženo v kombinaciji z zdravili, ki spodbujajo razvoj porodne aktivnosti (v osamljenih primerih). Prekomerno zvišanje krvnega tlaka v kombinaciji fenilefrina in algoloidov ergota je možno, če slednje dajemo intravensko.

Feniramin povečuje učinke zdravil in snovi, ki zavirajo centralni živčni sistem: zaviralci monoamin oksidaze, antiparkinsonska zdravila, triciklični antidepresivi, pomirjevala, barbiturati, droge, alkohol. Feniramin zavira resnost učinkov antikoagulantov. Opažajo tudi interakcije z rezervinskim, progesteronskim in tiazidinskim diuretikom. Če ga jemljemo v kombinaciji s hormonskimi kontraceptivi, opazimo zmanjšanje antialergijskega učinka feniramina.

Predoziranje

Če presežete priporočeni odmerek zdravila Teraflu, so možni naslednji simptomi: bruhanje, slabost in bolečine v epigastričnem območju (običajno se pojavijo v 24 urah ali po 48 urah); hepatotoksični učinek (v posebej hudih primerih je možen razvoj jetrne nekroze); zaspanost, ki jo nadomesti vznemirjenje (zlasti pri mladostnikih), okvara vida, glavobol, koma, motnja krvnega pretoka, krči, sprememba vedenja, zvišan krvni tlak, atropini podobna psihoza, bradikardija.

Antidot paracetamol - N-acetilcistein.
Zdravljenje: pravočasno oralno ali intravensko dajanje N-acetilcisteina, izpiranje želodca, uporaba aktivnega oglja ali drugih enterosorbentov, spremljanje stanja dihal in srčno-žilnega sistema.

Z razvojem konvulzivnega sindroma se uporablja diazepam. Dajanje epinefrina je strogo kontraindicirano.

Obrazec za sprostitev

Prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje zdravila Teraflu - po okusu in vonju limone ali jabolka s cimetom. Prah je zrnat, drobljiv - brez grudic, bel ali z rumenimi barvami. Pripravljena raztopina je motna, brezbarvna, z vonjem po limoni ali cimetu po jabolku. Prašek damo v vrečke. V škatli - 10 vrečk.

Pogoji skladiščenja

Na mestu, ki je nedostopno otrokom, pri temperaturi 25 ° C. Izpuščajo se iz lekarn brez recepta zdravnika.

Struktura

Zdravilne učinkovine (v 1 vrečici): paracetamol - 325 mg, fenilefrin hidroklorid - 10 mg, feniramin maleat - 20 mg.
Neaktivne snovi (Teraflu z aromo jabolka in cimeta): askorbinska kislina, jabolčna kislina, tribazični kalcijev fosfat, etil maltol, natrijev dihidrat citrat, brezvodna citronska kislina, umetna jabolčna aroma, naravna aroma jabolka in cimeta.
Neaktivne snovi (Teraflu z aromo limone): natrijev citrat dihidrat, askorbinska kislina, jabolčna kislina, rumena barvila št. 6; 10, saharoza, aroma limone, titanov dioksid, tribazični kalcijev fosfat, brezvodna citronska kislina.

Teraflu tablete, pršilo in prašek: navodila, cena in ocene

Kombinirano zdravilo z analgetičnim, antipiretičnim in vazokonstriktornim delovanjem je zdravilo Teraflu. Navodila za uporabo predpisujejo ekstra prašek, zrnca Immuno, tablete Extratab, razpršilo Lar, mazilo Bro, kapljice in KV sirup za odpravo prehlada in gripe.

Oblika in sestava sprostitve

Zdravilo je na voljo v naslednjih dozirnih oblikah:

  1. Mazilo za zunanjo uporabo (Teraflu Bro).
  2. Prašek za peroralno raztopino (z okusom divjega jagodičja) (Teraflu).
  3. Prašek za peroralno raztopino (z aromo limone in jabolko s cimetom) (Teraflu od gripe in prehladov).
  4. Prašek za peroralno raztopino (z aromo limone) (Teraflu Extra).
  5. Zrnca za peroralno raztopino (Teraflu Immuno).
  6. Pastile in aktualni sprej (Teraflu Lar).
  7. Obložene tablete (Teraflu Extratab).
  8. Kapljice in sirup (Teraflu KV).

Struktura

  • Paracetamol + feniramin maleat + fenilefrin hidroklorid + pomožne snovi (Teraflu in Teraflu Extra).
  • Rožmarinovo eterično olje + eterično olje evkaliptusa + perujski balzam + racemični kafor + pomožne snovi (Terfalu Bro).
  • Paracetamol + klorfenamin maleat + fenilefrin hidroklorid + pomožne snovi (Teraflu Extratab).
  • Paracetamol + feniramin maleat + fenilefrin hidroklorid + askorbinska kislina + pomožne snovi (teraflua proti gripi in prehladom).
  • Guaifenesin + pomožne snovi (Teraflu KV).
  • Vitamin C (askorbinska kislina) + ekstrakt praška Echinacea purpurea (Echinacea purpurea) + hidroksicinaminske kisline + Cink glukonat + pomožne snovi (Terfal Immuno).
  • Benzoksonijev klorid + lidokain hidroklorid + pomožne snovi (Teraflu Lar).

farmakološki učinek

Zdravilo ima antipiretik, analgetik, dekongestant in antialergijski učinek. Paracetamol se hitro absorbira iz prebavnega trakta in se skozi dan izloči skozi ledvice.

Fenilefrinijev klorid povzroči zoženje krvnih žil v nosni sluznici in paranazalnih sinusih, kar vodi do zmanjšanja hiperemije zabuhlosti in olajša dihanje.

Feniramin maleat v sestavi povzroča antialergijski učinek. Zmanjšuje resnost lokalnih manifestacij okužb, zmanjšuje izcedek iz nosu, solzenje, srbenje v očeh in nosu.

Indikacije za uporabo

Kaj pomaga zdravilo Teraflu? Zdravilo je predpisano za sinusitis, rinorejo, rinitis, prehlad, gripo, alergijski rinitis, rinofaringitis, seneni nahod, vazomotorni rinitis, rinosinusopatijo.

Navodila za uporabo

Teraflu prah

V notranjosti. Vsebino vrečke raztopimo v 1 skodelici kuhane vroče vode. Uporabite vročo. Po okusu lahko dodate sladkor. Ponovljeni odmerek lahko vzamete vsake 4 ure (največ 3 odmerke v 24 urah).

Zdravilo TeraFlu lahko uporabljamo kadar koli čez dan, vendar je najboljši učinek jemanje zdravila pred spanjem, ponoči. Če v 3 dneh po uvedbi zdravila ne opazite lajšanja simptomov, se posvetujte z zdravnikom.

Imuno granule

Odrasli in otroci, starejši od 14 let, vzamejo 1-2 vrečk na dan (vsebino vrečice vlijemo neposredno na jezik; z vodo jo ni treba piti). Trajanje sprejema - 3 tedne.

Mazilo Bro

Odrasli in otroci, starejši od 3 let, nanesejo majhno količino mazila 2-3 krat na dan na zgornji in srednji del prsnega koša in hrbta. Rahlo drgnite, dokler se popolnoma ne vpije in pokrijete s suho, toplo krpo.

Extratab tablete

Odrasli - 1-2 tableti vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 6 tablet na dan. Otroci, starejši od 12 let - 1 tableta vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 4 tablete na dan. Priporočljivo je, da tableto pogoltnete celo, brez žvečenja, z vodo.

Potek zdravljenja ne sme presegati 7 dni. Če v 3 dneh po uvedbi zdravila ne opazite lajšanja simptomov, se posvetujte z zdravnikom.

Kapljice ali KV sirup

Sirup je predpisan odraslim 5-10 ml 4-krat na dan. Kapljice pred uporabo razredčimo v vodi ali zeliščni juhi ali kapljamo na kos sladkorja. Otroci, stari:

  • 2-3 leta imenujemo 8-10 kapljic 2-krat na dan;
  • 3-6 let - 12-15 kapljic 2-krat na dan;
  • 6-12 let - 15-20 kapljic 3-4 krat na dan;
  • odrasli in otroci nad 12 let - 20-30 kapljic 3-4 krat na dan.

Tablete in razpršilec lar

Odraslim je predpisana 1 tableta za resorpcijo vsakih 2-3 ur ali v obliki razpršila 4 razpršila (približno 0,5 ml) 3-6 krat na dan. S hudimi simptomi bolezni je mogoče uporabiti 1 tableto vsakih 1-2 ur. Dnevni odmerek ne sme presegati 10 tablet.

Otrokom, starim 4 leta in več, se predpiše 1 tableta za resorpcijo vsakih 2-3 ur ali v obliki pršila za 2-3 razpršitve 3-6 krat na dan. Dnevni odmerek ne sme presegati 6 tablet.

Zdravljenje traja največ 5 dni. Če v 5 dneh po terapiji ne opazimo lajšanja simptomov, se mora bolnik posvetovati z zdravnikom. Tableto je treba počasi absorbirati v ustih, dokler se popolnoma ne raztopi. Raztopina v obliki razpršila se razprši v ustno votlino, pločevinko drži navpično.

Glej tudi: kako jemati zdravilo Rinza od prehlada pri otrocih in odraslih.

Kontraindikacije

Nekatera patološka in nekatera fiziološka stanja bolnikovega telesa so kontraindikacija za jemanje zdravila Teraflu v prahu ali tablet, ki vključujejo:

  • Portalna hipertenzija, ki jo spremlja povečanje tlaka v sistemu portalne vene.
  • Motnje presnove ogljikovih hidratov s povečanjem ravni sladkorja v telesu (diabetes mellitus tipa 1 ali 2).
  • Nosečnost v kateri koli fazi tečaja, obdobje dojenja (dojenje).
  • Kronični alkoholizem.
  • Hkratna uporaba zdravil zaviralcev farmakološke skupine encima monoamin oksidaza (MAO), tricikličnih antidepresivov, zaviralcev beta.
  • Starost bolnikov do 12 let.
  • Preobčutljivost za katero koli zdravilno učinkovino ali dodatne snovi tega zdravila.
  • glavkom za zapiranje kota;
  • hiperplazija prostate;
  • feokromocitom;
  • pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  • prirojena hiperbilirubinemija (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor sindromi);
  • hipertiroidizem;
  • hude bolezni jeter ali ledvic;
  • bronhialna astma;
  • huda ateroskleroza koronarnih arterij;
  • krvne bolezni;
  • arterijska hipertenzija.

Stranski učinki

  • pancitopenija, anemija;
  • hepatotoksičnost;
  • bruhanje, slabost;
  • nefrotoksičnost;
  • trombocitopenija;
  • aplastična anemija;
  • angioedem;
  • omotica, razdražljivost;
  • pareza nastanitve;
  • suha usta
  • bronhospazem, alergija;
  • bolečine v epigastrični coni;
  • zadrževanje urina;
  • povečan intraokularni tlak;
  • srbeča koža, mdrijaza;
  • bruhanje, motnje spanja.

Otroci, med nosečnostjo in dojenjem

Kontraindicirano med nosečnostjo in dojenjem.

Uporaba pri otrocih

Kontraindicirano pri otrocih, mlajših od 12 let:

  • do 4 leta - tablete in sprej Lar
  • do 3 leta - bro mazilo;
  • do 2 leti - kapljice KV.

Posebna navodila

Ljudje z intoleranco za aspirin, zlasti bronhialno astmo, morajo zdravilo jemati previdno, saj je možna navzkrižna alergijska reakcija na paracetamol. Teraflu ni priporočljivo jemati več kot 5 dni. Nikoli ne prekoračite predpisanih odmerkov..

Med zdravljenjem je zdravilo Teraflu prepovedano jemati kakršna koli zdravila, ki vsebujejo paracetamol. Zdravila ni mogoče kombinirati z alkoholom. Zdravilo Teraflu lahko daje lažne pozitivne rezultate testiranja za nadzor nad dopingom pri športnikih, saj lahko to vpliva na sposobnost vožnje vozila..

Interakcija z zdravili

Zdravilo poveča učinke etanola, pomirjeval in zaviralcev MAO..

Antiparkinsonska, antipsihotična, fenotiazinska zdravila, antidepresivi znatno povečajo verjetnost neželenih učinkov v obliki zaprtja, zastajanja urina, suhih ust.

Pod vplivom paracetamola se zmanjša učinkovitost sečnikov. Furazolidoni, zaviralci MAO v kombinaciji s klorfenaminom vodijo v hiperpireksijo, vznemirjenost, hipertenzivno krizo.

Z imenovanjem glukokortikosteroidov se tveganje za nastanek glavkoma znatno poveča. Jemanje halotana povzroči ventrikularno aritmijo, triciklični antidepresivi pa povečajo simpatomimetični učinek zdravila Teraflu. Učinkovitost gvanenetina se ob jemanju zdravila zmanjša.

Analogi zdravila Teraflu

  1. Flukomp.
  2. Fairwex.
  3. Coldrex.
  4. Grippocytron.
  5. Astracitron.
  6. Rinza.

Pogoji in cena počitnic

Povprečni stroški zdravila Teraflu (praške 4 vrečke) v Moskvi znašajo 217 rubljev. Zdravilo se izdaja brez recepta.

Rok uporabnosti tablet in praška Teraflu je 2 leti. Pomembno je, da zdravilo pravilno hranite v originalni tovarniški embalaži, v temnem, suhem prostoru, ki ni primeren za otroke, pri temperaturi zraka, ki ne presega + 25 ° C.

Teraflu dodatne tablete n10

Cena velja samo ob naročilu na spletnem mestu. Pri naročilu po telefonu se cene razlikujejo.

  • Cena Teraflu extra je najnižja v Moskvi
  • Teraflu extra lahko kupite z dostavo na dom
  • Dostava Teraflu extra je mogoča Danes od 16. ure dalje glejte razdelek "Dostava na dan naročila".
  • Teraflu dodatna navodila za uporabo
  • Teraflu ekstra vse oblike

Teraflu dodatna navodila

TeraFlu Extratab

INN ali ime skupine:

Paracetamol + fenilefrin + klorfenamin

Odmerna oblika:

filmsko obložene tablete

Opis:

svetlo rumene podolgovate tablete, filmsko obložene, s poševnimi robovi. Ob premoru je tableta svetlo rumena.

Struktura:

Vsaka tableta vsebuje:

Zdravilne učinkovine: paracetamol 650,0 mg, klorfenamin maleat 4,0 mg, fenilefrin hidroklorid 10,0 mg

Pomožne snovi: koloidni silicijev dioksid 0,40 mg, lak na osnovi kinolinovega rumenega barvila 0,85 mg, laktoza 3,10 mg, magnezijev stearat 3,50 mg, hiproloza 17,00 mg, natrijev kroskarmeloza 57,00 mg, koruzni škrob 124,00 mg; film prevleka: kinolinsko rumen lak na osnovi 0,0331 mg, kinolinsko rumeno barvilo 0,0392 mg, titanov dioksid 1,0882 mg, metil parahidroksibenzoat 0,0889 mg, povidon 0,4353 mg, koloidni silicijev dioksid 0,6529 mg, makrogol -400 1,77412 mg, metil celuloza 3,9176 mg.

Farmakoterapevtska skupina:

Rešitev za simptome akutnih okužb dihal in prehlada (netoksični analgetik + alfa-adrenergični agonist + zaviralec receptorjev H1-histamina)

Farmakološki učinek:

Kombinirano zdravilo ima antipiretične, protivnetne, dekongestivne, analgetične in antialergijske učinke, odpravlja simptome navadnega prehlada.

Učinek zdravila je posledica njegovih sestavnih komponent. Paracetamol ima antipiretični učinek, blokira ciklooksigenazo predvsem v centralnem živčnem sistemu, vpliva na centre bolečine in termoregulacije. Skoraj protivnetno.

Paracetamol ne vpliva na sintezo prostaglandinov v perifernih tkivih, s čimer ne negativno vpliva na metabolizem vode in soli (zamuda Na + in vode) in na sluznico prebavil.
Fenilefrin - alfa-adrenergični agonist, zoži krvne žile, odpravlja otekanje in hiperemijo sluznice nosne votline, nazofarinksa in sinusov, zmanjšuje eksudativne manifestacije (izcedek iz nosu).

Klorfenamin - blokator H1-histaminskih receptorjev, zavira simptome alergijskega rinitisa: kihanje, izcedek iz nosu, srbeče oči, nos, grlo.

Farmakokinetika

Paracetamol se hitro in skoraj v celoti absorbira iz prebavil. Najvišje plazemske koncentracije dosežemo 10-60 minut po zaužitju.

Paracetamol se široko porazdeli v vseh telesnih tkivih. Prečka placento pregrado in se izloča z materinim mlekom. Vezava na beljakovine v plazmi je pri običajnih terapevtskih koncentracijah zanemarljiva, vendar narašča s povečanjem koncentracij.

Paracetamol se v jetrih presnavlja predvsem na dva načina: glukuronidacija in sulfacija. Izloča se preko ledvic, predvsem v obliki konjugatov glukuronida in sulfata. Razpolovni čas izločanja traja od 1 do 3 ure.

Pri hudi okvari ledvic (očistek kreatinina manj kot 30 ml / min) se izločanje paracetamola in njegovih presnovkov zamuja.

Fenilefrinijev klorid se absorbira iz prebavil in presnavlja monoamin oksidaza med začetnim prehodom skozi črevesno steno in jetra, zato ima fenilefrinijev klorid ob zaužitju omejeno biološko uporabnost. Ledvice se izločajo skoraj v celoti v obliki sulfatnega konjugata. Najvišja koncentracija zdravila v plazmi je dosežena v 45 minutah - 2 uri, razpolovna doba zdravila iz plazme pa 2-3 ure.

Klorfenamin se relativno počasi absorbira iz prebavil, največja koncentracija klorfenamina v krvni plazmi je dosežena 2,5-6 ur po jemanju zdravila.

Snov ima nizko biološko uporabnost v ravni od 25 do 50%. Približno 70% klorfenamina v krvnem obtoku se veže na plazemske beljakovine. Podvrže se široki porazdelitvi v telesnih tkivih, vključno s centralnim živčnim sistemom..

Klorfenamin med začetnim prehodom podvrže pomembni presnovi. Trajanje akcije je 4-6 ur. Otroci so imeli hitrejšo in popolnejšo absorpcijo, hitrejši očistek in krajši razpolovni čas.

Razpolovni čas izločanja je od 2 do 43 ur, tudi s povprečnim trajanjem 4-6 ur. Del klorfenamina, nespremenjen s presnovki, ki jih izločajo ledvice.

Indikacije za uporabo:

Simptomatska terapija nalezljivih in vnetnih bolezni (ARVI, gripa), ki jih spremlja vročina, vročina, glavobol, izcedek iz nosu, zamašitev nosu, kihanje in bolečine v mišicah.

Kontraindikacije

Preobčutljivost za zdravilo.

Jemanje zaviralcev monoaminooksidaze (sočasno ali v prejšnjih 14 dneh), tricikličnih antidepresivov, beta blokatorjev in drugih simpatomimetikov. Hude bolezni srca in ožilja, arterijska hipertenzija, hipertiroidizem, glaukom zaprtja kota, feokromocitom, intoleranca na laktozo, malabsorpcija glukoze in galaktoze

Nosečnost, obdobje dojenja. Otroci do 12 let.

Previdno

Diabetes mellitus, oslabljeno delovanje jeter, oslabljeno delovanje ledvic, hiperplazija prostate, hemolitična anemija, pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, bronhialna astma, kronična obstruktivna pljučna bolezen (kronični bronhitis), pljučni emfizem, akutni hepatitis, kronično izčrpavanje ali dehidracija, piloda stenoza, epilepsija, bolezni srca in ožilja.

Hkrati ne jemljite drugih zdravil, ki vsebujejo paracetamol, in drugih zdravil, ki vplivajo na delovanje jeter.

Previdno uporabljajte pri bolnikih z odvisnostjo od alkohola..

Uporaba med nosečnostjo in med dojenjem

Uporaba zdravila TeraFlu ® ExtraTab ni priporočljiva med nosečnostjo in med dojenjem.

Varnost zdravila TeraFlu ® ExtraTab med uporabo v nosečnosti in med dojenjem ni posebej raziskana. Podatki o možnih učinkih vsake posamezne sestavine na nosečnost in dojenje so predstavljeni spodaj..

Nosečnost

Epidemiološke študije med nosečnostjo so pokazale, da pri uporabi peroralnega paracetamola v priporočenem odmerku ni škodljivega učinka. Študije reproduktivne funkcije pri ocenjevanju peroralnega pripravka niso odkrile znakov nepravilnosti ali fetotoksičnosti. V normalnih pogojih uporabe lahko paracetamol uporabljate v celotni nosečnosti po oceni razmerja med koristjo in tveganjem.

Na voljo je omejenih podatkov o uporabi fenilefrina pri nosečnicah. Zoženje žil maternice in zmanjšanje krvnega pretoka v maternici s fenilefrinom lahko privede do hipoksije ploda. Izogibati se je treba uporabi fenilefrina med nosečnostjo..

Epidemiološki podatki o uporabi pri ljudeh niso pokazali povezave med klorfeniraminom in prirojenimi malformacijami. Toda zaradi nezadostno nadzorovanih kliničnih preskušanj je treba izogibati uporabi klorfeniramin maleat med nosečnostjo..

Dojenje

Paracetamol se izloča v materino mleko, vendar v količinah, ki niso klinično pomembne. Po objavljenih podatkih zdravilo med dojenjem ni kontraindicirano.

Podatkov o sproščanju fenilefrina z materinim mlekom ni. Izogibajte se jemanju tega zdravila med dojenjem..

Podatkov o uporabi klorfeniramina med dojenjem pri ljudeh ni. Izogibati naj bi se ženskam, ki dojijo..

Odmerjanje in uporaba

Odrasli - 1 tableta vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 6 tablet na dan.

Otroci, starejši od 12 let - 1 tableta vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 4 tablete na dan. Priporočljivo je, da tableto pogoltnete celo, brez žvečenja, z vodo.

Potek zdravljenja ne sme presegati 5 dni.

Če v 3 dneh po uvedbi zdravila ne opazite lajšanja simptomov, se posvetujte z zdravnikom.

Odmerki za posebne kategorije bolnikov:

Pri bolnikih z okvarjenim delovanjem jeter ali Gilbertovim sindromom je potrebno zmanjšati odmerek ali povečati interval med odmerki.

V primeru hude odpovedi ledvic (očistek kreatinina)

Pri starejših bolnikih prilagoditev odmerka ni potrebna.

Stranski učinek

Razvrstitev pogostnosti pojavljanja neželenih učinkov: zelo pogosto (≥ 1/10); pogosto (≥ 1/100,

Na delu krvnega in limfnega sistema:

Zelo redki: trombocitopenija, agranulocitoza, levkopenija, pancitopenija.

Iz imunskega sistema:

Redko: preobčutljivost, angioedem.

Neznano: anafilaktična reakcija, Stevens-Johnsonov sindrom, toksična epidermalna nekroliza.

Redko: živčnost, nespečnost.

Iz živčnega sistema:

Redko: omotica, glavobol.

Iz srca:

Redko: tahikardija, palpitacije.

Od plovil:

Redko: hipertenzija

Iz prebavil:

Pogosto: slabost, bruhanje

Redko: zaprtje, suha ustna sluznica.

Na delu jeter in žolčevodov:

Redko: povečana aktivnost jetrnih transaminaz.

Na delu kože in podkožja:

Redko: kožni izpuščaji, srbenje, eritem, urtikarija.

Predoziranje

Simptomi prevelikega odmerjanja so predvsem posledica prisotnosti paracetamola.

Pri akutnem prevelikem odmerjanju ima lahko paracetamol hepatotoksični učinek in celo povzroči nekrozo jeter. Preveliko odmerjanje paracetamola, vključno s splošno velikostjo odmerka po dolgem obdobju zdravljenja, lahko privede do analgetične nefropatije z nepovratno odpovedjo jeter. Bolnike je treba opozoriti na nedopustnost hkratnega jemanja drugih zdravil, ki vsebujejo paracetamol..

Obstaja nevarnost zastrupitve, zlasti pri starejših bolnikih in majhnih otrocih, ljudeh z jetrno boleznijo, v primeru kroničnega alkoholizma, bolnikih s kronično podhranjenostjo in bolnikih, ki prejemajo induktorje mikrosomalnih encimov.

Preveliko odmerjanje paracetamola lahko privede do odpovedi jeter, encefalopatije, kome in smrti..

Simptomi predoziranja paracetamola prvi dan vključujejo bledico, slabost, bruhanje in anoreksijo. Bolečine v trebuhu so lahko prvi znak okvare jeter, pojavijo pa se lahko le 24-48 ur, včasih pa tudi 4-6 dni po jemanju zdravila. Najpogosteje se znaki okvare jeter pojavijo 72-96 ur po jemanju zdravila. Možno oslabljena presnova glukoze in metabolična acidoza. Akutna odpoved ledvic in akutna nekroza ledvičnih tubulov se lahko razvijeta tudi v odsotnosti hude poškodbe jeter. Opisani so primeri srčne aritmije in pankreatitisa..

Za zdravljenje prevelikega odmerka paracetamola je treba takoj začeti zdravljenje. V prvih 48 urah po prevelikem odmerjanju je priporočljivo, da se N-acetilcistein uporablja intravensko ali peroralno kot protistrup paracetamolu, izpiranje želodca in / ali metionin..

Priporočljivo je uporabljati aktivno oglje in nadzirati dihanje in cirkulacijo. V primeru napadov lahko uporabimo diazepam..

Simptomi simpatikomimetičnega učinka fenilefrina vključujejo hemodinamične spremembe in srčno-žilni kolaps z dihalno depresijo, ki se kaže v obliki na primer zaspanosti, ki ji sledi vznemirjenje (zlasti pri otrocih), okvara vida, kožni izpuščaji, slabost, bruhanje, stalni glavoboli, živčnost, omotica, nespečnost, motnje krvnega obtoka (trombocitopenija, agranulocitoza, levkopenija, pancitopenija), koma, krči, arterijska hipertenzija in bradikardija.

Zdravljenje vključuje kirurško izpiranje želodca, simptomatsko in podporno terapijo. Hipertenzivni učinek lahko ustavimo s pomočjo intravenskega blokatorja alfa receptorjev. V primeru napadov lahko uporabimo diazepam..

Simptomi prevelikega odmerka klorfenamin maleata vključujejo zaspanost, zastoj dihanja, krče, antiholinergične učinke, distonične reakcije in srčno-žilni kolaps, vključno z aritmijo.

Pri otrocih lahko simptomi predoziranja vključujejo oslabljeno koordinacijo, vznemirjenost, tresenje, spremembe vedenja, halucinacije, konvulzije in antiholinergične učinke..

Zdravljenje vključuje izpiranje želodca v primeru velikega prevelikega odmerjanja ali stimulacije bruhanja. Po aktivnem oglju in odvajalu ga lahko dajemo, da zmanjšamo absorpcijo. V primeru napadov je treba izvajati sedacijo z uporabo intravenskega diazepama ali fenitoina. V hudih primerih se lahko opravi hemoperfuzija..

Interakcija z drugimi zdravili

Antikoagulacijski učinek varfarina in drugih kumarinov lahko povečate s podaljšano redno uporabo paracetamola, hkrati pa povečate tveganje za krvavitev. Občasna uporaba paracetamola nima pomembnega učinka..

Hepatotoksične snovi lahko privedejo do kopičenja paracetamola in prevelikega odmerjanja. Tveganje za hepatotoksičnost paracetamola se poveča z uporabo zdravil, ki inducirajo mikrosomske jetrne encime, kot so barbiturati, antiepileptična zdravila (npr. Fenitoin, fenobarbital, karbamazepin) in zdravil za zdravljenje tuberkuloze, kot so rifampicin in izoniazid.

Metoklopramid poveča hitrost absorpcije paracetamola in poveča njegovo največjo koncentracijo v krvni plazmi. Podobno lahko domperidon poveča hitrost absorpcije paracetamola.

Paracetamol lahko poveča razpolovni čas izločanja kloramfenikola.

Paracetamol lahko privede do zmanjšanja biološke uporabnosti lamotrigina z možnim zmanjšanjem učinka slednjega, kar lahko privede do možne indukcije presnove v jetrih.

Absorpcija paracetamola se lahko med uporabo s kolestiraminom zmanjša, vendar zmanjšanje absorpcije ni pomembno, če kolestiramin uporabljamo uro kasneje.

Redna uporaba paracetamola hkrati z zidovudinom lahko povzroči nevtropenijo in poveča tveganje za poškodbe jeter..

Probenecid vpliva na presnovo paracetamola. Pri bolnikih, ki sočasno uporabljajo probenecid, je treba odmerek paracetamola zmanjšati.

Hepatotoksičnost paracetamola se poveča s dolgotrajno prekomerno uporabo etanola (alkohola).

Paracetamol lahko vpliva na rezultate preskusa sečne kisline iz fosforne volframe.

To zdravilo je kontraindicirano pri bolnikih, ki v zadnjih dveh tednih jemljejo ali jemljejo zaviralce monoaminooksidaze. Fenilefrin lahko poveča učinke zaviralcev monoamin oksidaze in sproži hipertenzivno krizo.

Sočasna uporaba fenilefrina z drugimi simpatičnimi zdravili ali tricikličnimi antidepresivi (npr. Amitriptilin) ​​lahko poveča tveganje za neželene učinke na srčno-žilni sistem.

Uporaba fenilefrina lahko privede do zmanjšanja učinkovitosti zaviralcev beta in drugih antihipertenzivnih zdravil (npr. Debrisokin, gvanetidin, rezerpin, metildopa). Tveganje za hipertenzijo in druge srčno-žilne stranske učinke se lahko poveča..

Sočasna uporaba fenilefrina z digoksinom in srčnimi glikozidi lahko poveča tveganje za motnje srčnega ritma ali srčni infarkt.

Sočasna uporaba ergot alkaloidov (ergotamin) lahko poveča tveganje za ergotizem.

Antihistaminiki, kot je klorfenamin, lahko povečajo učinek opioidnih analgetikov, antikonvulzivov, antidepresivov (tricikličnih in monoamin oksidaznih zaviralcev), drugih antihistaminikov, antiemetikov in antipsihotikov, anksiolitikov, hipnotikov, etanola (alkohola) in drugih zaviralcev.

Ker ima klorfenamin določeno stopnjo antiholinergičnega delovanja, se lahko z uporabo tega zdravila pojavijo učinki antiholinergičnih zdravil (na primer nekaterih psihotropnih zdravil, atropina in zdravil za zdravljenje urinske inkontinence). To lahko privede do tahikardije, suhe ustne sluznice, prebavnih motenj (kot so kolike), zastajanja urina in glavobola.

Presnovo fenitoina lahko zavre klorfenamin, medtem ko se lahko razvije strupenost fenitoina.

Da bi se izognili strupenim poškodbam jeter, zdravila ne smemo kombinirati z uživanjem alkoholnih pijač..

Vpliv na sposobnost vožnje vozila in dela z mehanizmi

Med zdravljenjem ni priporočljivo voziti vozila ali drugih mehanizmov, ki zahtevajo koncentracijo in veliko hitrost psihomotornih reakcij.

Pogoji skladiščenja:

Pri temperaturi, ki ne presega 25 ° C, izven dosega otrok.

Pogoji dopusta iz lekarn:

Teraflu extra je dobra izbira. Kakovost blaga, vključno s Teraflu extra, preverja kakovost naših dobaviteljev. Teraflu extra lahko kupite na naši spletni strani s klikom na gumb "Dodaj v košarico". Teraflu bomo z veseljem dostavili na kateri koli naslov, znotraj našega dostavnega območja, ki je naveden v razdelku "Dostava", ali pa Teraflu extra naročite sami.

Zdravila in prehranska dopolnila

Kozmetika in nega

Vitamini

Higiena

Medicinske naprave

Medicinski izdelki

Če se želite registrirati in opraviti nakup pri Pharmaget LLC, morate na spletnem mestu zagotoviti nekaj osebnih podatkov, ki so potrebni za oddajo naročila za nakup blaga ali opravljanje storitev. S sprejetjem pogojev:

- Navedite zanesljive podatke o sebi (uporabniško ime, njegov e-poštni naslov (e-pošta), kontaktno telefonsko številko, kraj bivanja, potne podatke (pri vračilu blaga) in podatke o bančni kartici)

- Date soglasje za zbiranje in obdelavo s strani Pharmaget LLC, da vam bomo zagotovili svoje blago in storitve (izdelke), vključno z, vendar ne omejeno na: dostavo 1, zagotavljanje storitev, distribucijo oglaševalskih sporočil (vključno s trenutnimi promocije in posebne ponudbe po katerem koli komunikacijskem kanalu, vključno s pošto, SMS-om, e-pošto, telefonom in drugimi komunikacijskimi sredstvi), zbiranje mnenj o delu Pharmaget LLC

- odda naročilo na spletni strani stranke v skladu s 1. členom 18. člena Zveznega zakona o oglaševanju, poda njegovo predhodno soglasje za sprejemanje oglaševalskih sporočil (v obliki SMS in / ali potisnih obvestil in / ali prek aplikacij in / ali takojšnjih sporočil za pametne telefone in / ali telefonske klice in / ali kako drugače na telefonsko številko, ki jo navede stranka, e-poštni naslov). V primeru nenaklonjenosti prejemanju oglaševalskih sporočil, mora stranka poklicati +7 (495) 900-00-00 ali napisati e-pošto: [email protected] s prošnjo za zavrnitev oglaševanja prek SMS.

Med obdelavo imamo pravico izvajati naslednja dejanja z osebnimi podatki: zbirati, beležiti, sistematizirati, kopičiti, hraniti, pojasnjevati, priklicati, uporabljati, prenašati, da bi preučili potrebe strank in izboljšali kakovost naših izdelkov in storitev, depersonalizirali, blokirali, izbrisali uničiti.

Pharmadzhet LLC, registrirano na naslovu: 14 Veshnykh Vod, 14, bld. 3, Moskva, 129337, v skladu z zakonodajo Ruske federacije zagotavlja nerazkritje osebnih podatkov, ki jih pošljete vi, prav tako pa se zavezuje, da bo zagotovil njegov varni način shranjevanja - zaščita pred naključnim ali namernim nepooblaščenim dostopom in preprečevanje možnih tveganj kopiranja, distribucije, blokiranja, sprememb, škode, izgube ali uničenja podatkov.

1 Naročilo lahko prevzamete v kateri koli od mnogih lekarn naših partnerjev. Dostava drog se lahko izvaja samo za državljane, ki pripadajo privilegiranim kategorijam na podlagi čl. 2 Zveznega zakona Ruske federacije z dne 9. 1. 1997 N 5-ФЗ „O zagotavljanju socialnih jamstev junakom socialističnega dela in popolnim kavalirjem Reda delovne slave“ (kakor je bil spremenjen 2. julija 2013) in člena 1.1 zakona Ruske federacije z dne 15. 1. 1993 N 4301-1 „ O statusu junakov Sovjetske zveze, junakov Ruske federacije in polnih vitezov Reda slave »