Image

Analogi so cenejši od Nazonexa, cena ruskih in uvoženih nadomestnih sredstev

Nasonex - zdravilo, proizvedeno v obliki razpršila, zasnovano tako, da prenese dihalne alergijske reakcije. Poleg tega se zdravilo učinkovito spopada z rinitisom in sinusitisom. Kljub zadostni učinkovitosti ima zdravilo eno pomanjkljivost - ima previsoko ceno. Glede na to okoliščine mnogih bolnikov je vprašanje, ali ima Nazonex podobne nadomestke po ugodnejši ceni.?

Indikacije Nasonex

  • Alergijski rinitis - kronični ali sezonski;
  • Trdovratni sinusitis.

Ne predpisujte zdravil

  • Ljudem z nestrpnostjo do komponent izdelka;
  • Imajo nalezljive bolezni nosne sluznice;
  • So bili podvrženi operaciji ali poškodbi zgornjih dihal;
  • Otroci do 12 let.

Poleg tega je treba biti previden pri tistih, ki imajo več oblik tuberkuloze, sistematične virusne okužbe.

Ali lahko uporabljam noseče in doječe prsi??

Po mnenju usposobljenih zdravnikov zdravljenje nosečnic in tistih v fazi dojenja ženskam ni priporočljivo.

To je posledica dejstva, da specializirane študije v zvezi s toksičnostjo in učinki na plod niso bile izvedene. Tisti v obdobju dojenja bi se morali sami odločiti, ali bo otrok poškodovan, bolj kot koristi matere z rinitisom.

Stranski učinki

  • Krvavitve in druge sluznice;
  • Pekoč občutek in draženje v nosu;
  • Vnetje žrela sluznice;
  • Pojav kihanja;
  • Glavoboli.

Način uporabe in odmerjanje

Navodila za uporabo:

Terapevtski in profilaktični odmerek je 50 mcg v vsaki nosnici (2 injekciji) 1-krat na dan. Po potrebi se lahko poveča na 400 mcg (največji odmerek na dan).

Ob zmanjšanju simptomov je treba odmerek zmanjšati.

Priporočila in posebni pogoji uporabe

  • Izogibajte se stiku z vidnimi organi;
  • Steklenico pred uporabo pretresite;
  • Pred uporabo inhalatorja morate opraviti največ 7 korektivnih klikov;
  • Stranski učinki, in sicer različna draženja nosne votline in žrela, ki trajajo dlje časa, so razlog za prekinitev terapije.

Koliko je Nazonex: cena v lekarni

Ta farmacevtski izdelek lahko kupite tako, da obiščete katero koli lekarniško trgovino ali naročite prek spleta, ne da bi zapustili svoj dom. Cena zanj lahko doseže do 785 rubljev (podatki, ki jih vzamete iz internetne storitve za naročanje zdravil - apteka.ru, Moskva). Omeniti velja, da so stroški zanj precej visoki. To dejstvo nas sili v iskanje cenovno dostopnejših zdravil..

Seznam ruskih in uvoženih nizkocenovnih analognih razpršilcev

Po preučevanju farmacevtskega trga se je izkazalo, da je tabela, ki primerja stroške podobnih sredstev. Imajo podobno sestavo in indikacije..

Analogi so cenejši od NazonexaCena Apteka.ru v rubljah.Piluli.ru cena v rubljah.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Flixonase735751769708
Avamis634650759581
Desrinitis387399407361
Nozefrin384408510-
Nazarel3673981412332
Momat Rino364376434-
Vibrocil284314289256
Nasobek180190197171
Xylen77777162

Flixonase - (Poljska / Španija)

Dodelite za zdravljenje rinitisa, ki se pojavlja v letnih časih, kot tudi preprečevanje in njegov razvoj v stalno.

Prepovedana je uporaba za otroke, mlajše od 4 let, in za ljudi z nestrpnostjo komponent.

Ženske v položaju in dojenju materino mleko otrok - ni priporočljivo.

Neželene reakcije telesa so lahko občutek suhosti in draženja, spremembe okusa. Manifestacija kožnih izpuščajev ni izključena.

Avamys - (Združeno kraljestvo)

Ta britanski izdelek je učinkovit proti alergijskemu rinitisu pri odraslih in otrocih, starejših od 2 let. To je njegova ključna razlika od drugih generičnih izdelkov..

Seznam kategoričnih prepovedi uporabe vključuje samo občutljivost na snovi, ki sestavljajo zdravilo. Avamis se ne priporoča tistim, ki imajo jetrno disfunkcijo..

Vzporedno Avavas resno ne vpliva na oboleli organizem. Najpogostejši pojavi so krvavitve iz nosu in tvorba majhnih razjed v njem..

Desrinitis - (Češka republika)

Drog je precej širokega profila. To je ravno njegova glavna razlika. Topično se uporablja za odpravo vnetja in srbenja pri različnih dermatitisih. Poleg tega se Desrinitis uporablja za inhalacijo, zdravljenje bronhialne astme. Podobno kot Nazonex, tudi to zdravilo omogoča upor proti rinitisu, ki se manifestira v letnih časih ali stalnem in hudem poteku sinusitisa (vendar skupaj z vzporedno uporabo antibiotikov).

Češki kolega je kontraindiciran pri preobčutljivih bolnikih, ki imajo sočasno okužbo nosne votline, in tistim, ki so pred kratkim opravili operacijo zgornjih dihalnih poti.

Noseče matere in doječe matere bi morale razmisliti, ali tveganje za nerojenega otroka ali otroka ne presega verjetno koristnega terapevtskega učinka..

Sočasni neželeni učinki z nosno uporabo so lahko občutek draženja, in sicer pekoč, srbenje, suhost v zgornjih dihalnih poteh, nastanek krvnih strdkov.

Nozefrin - (ruska zamenjava)

Domači proizvajalec ponuja dokaj dober in razmeroma poceni nadomestek, ki bo pomagal zdraviti alergijski rinitis, akutni sinusitis (vključno s kroničnim). Poleg tega kompetenca Nozefrina vključuje polipozo nosne votline, kar povzroča kršitev dihalne funkcije in vonja.

To zdravilo ni predpisano za slabo toleranco toka ali njegovih pomožnih elementov, pa tudi po nedavnih kirurških posegih in poškodbah nosne votline. Starostna meja je odvisna od diagnoze. Torej je zdravljenje sezonskega alergijskega rinitisa prepovedano otrokom, mlajšim od 2 let, sinusitisom - do 12 let, polipozo - do odraslosti.

Previdno je treba imeti okužbo s tuberkulozo (v latentnih in aktivnih oblikah), virusno ali glivično okužbo, pa tudi herpes. Ženskam v položaju in materam, ki dojijo Nozefrin, odsvetujemo.

Terapijo lahko v posameznih primerih spremljajo številne vzporedne reakcije. Sem spadajo sproščanje krvi v obliki sluzi, strdkov iz nosu, draženje njegovih notranjih strani, nastanek majhnih razjed. Poleg tega glavoboli in kihanje ne izključujemo..

Nazarel - (Češka)

Glavna indikacija je preprečevanje pojava in zdravljenje rednih, pa tudi izcedek iz nosu, ki ga povzročajo alergije.

Nazarela otrokom, mlajšim od 4 let, preobčutljivim bolnikom ni treba uporabljati. Poleg tega ni priporočljivo, da se zatečete k temu orodju v prisotnosti herpesa, drugih različnih bolezni nalezljive narave, ki vplivajo na zgornje dihalne poti. Z njimi se lahko spopadejo le močni in učinkoviti antibiotiki. Previdnost je potrebna tudi po operacijah, ki vključujejo zgornje dihalne poti ali resne poškodbe..

V obliki stranskih učinkov, bolečine v glavi, suhosti in srbenja z uvedbo Nazarela, pojava neprijetnega vonja in okusa v ustih, pa tudi alergij - možni so izpuščaji na koži, otekanje obraza. Dolgotrajna terapija lahko resno vpliva na stabilno rast otroka, poveča intraokularni tlak in zmanjša delovanje nadledvične skorje..

Momat Rino - (Indija)

Indikacije vključujejo izcedek iz nosu, ki ima sezonske manifestacije ali alergije, sinusitis različnega poteka. Momat Rino ima podobne indikacije z nozefrinom zaradi njegove učinkovitosti proti polipozi, ki vodi do odpovedi dihanja.

Prepoved uporabe indijskega zdravila velja za preobčutljive bolnike, ki so bili podvrženi operativnim posegom ali resnim poškodbam nosu. Obstaja tudi starostna meja. Popolnoma je skladen z Nozefrinom..

Neželeni učinki na oboleli organizem pogosto vključujejo faringitis, glavobole, zvišan intraokularni tlak, krvavitev iz nosne votline, njegovo draženje, ki ga spremlja pekoč.

Vibrocil - (Švica)

Dokaj pogosto in univerzalno zdravilo, ki vam omogoča, da se spopadate z akutnim izcedekom iz nosu, ki ga je povzročil prehlad ali alergija. Zdravilo Vibrocil se lahko predpiše za zdravljenje trdovratnega sinusitisa ali akutne oblike. Švicarsko zdravilo izstopa s svojo sposobnostjo, da ima pomožni učinek pri akutnem ušesnem otitisu. Druga razlika od večine nadomestkov v članku je uporaba pri pripravi na operacijo ali po njenem odstranjevanju otekline nosne votline, ki je posledica motenj na tem področju.

Vibrocil je kontraindiciran, če ima bolnik intoleranco na njegovo sestavo, atrofični rinitis ali starost, mlajšo od 6 let. Kategorična prepoved velja za nosečnice in doječe ženske.

Med terapijo je treba biti še posebej pozoren pri ljudeh s srčno-žilnimi težavami, glavkomom in težavami s ščitnico..

Pozitivna razlika je v tem, da to zdravilo ne povzroča krvavitve iz nosu. Le pekoč in suh v zgornjih dihalih se lahko pojavita drug ob drugem.

Nasobek - (Češka)

Omeniti velja njegovo učinkovitost proti rinitisu alergijskih in sezonskih manifestacij. Nasobek odpravlja učinke prehlada, ki jih povzročajo draženja, kot je ostrega vonja ali hladnega zraka.

To farmacevtsko zdravilo ne bo predpisano ljudem, ki ne prenašajo sestavin, vključenih v sestavo, ki imajo okužbe glivičnega izvora, očesni herpes in pogoste krvavitve iz nosu. Starostna meja - ne prej kot 6 let.

Bodite previdni pri tistih, ki jim je diagnosticirana huda jetrna bolezen, glavkom, ki so imeli predhodni miokardni infarkt, pa tudi operacije v nosu.

Žuželka v večini primerov ne povzroča močnih stranskih učinkov. Verjetni so le blagi dogodki, kot so pogosto kihanje, bolečine v nosu, pekoč občutek. Zaradi reakcije na določeno sestavino izdelka lahko nastanejo kožni izpuščaji ali koprivnica..

Ksilen - (najbolj dostopen domači nadomestek)

Glede na nizke stroške se lahko kvalitativno bori z rinitisom različnega izvora, sinusitisom, ušesnim otitisom. Poleg tega je lahko Xylen vključena v pripravljalno fazo za diagnostiko, ki vpliva na nosne prehode.

Ksilen je kontraindiciran pri ljudeh z glavkomom, atrofičnim rinitisom, visokim krvnim tlakom, visokim srčnim utripom in občutljivo na zdravilno učinkovino..

Ženske, ki imajo otroka ali dojijo, morajo uporabljati ksilen šele po imenovanju zdravnika, ki mora ugotoviti, ali bo zanjo učinkovit, ne da bi povzročil resno škodo za plod in dojenčka. Poleg tega se morajo dosledno držati odmerkov, ki jih predpiše zdravnik, pri čemer se izognejo njihovemu občutnemu presežku.

Vredno je dodati, da dolgotrajno terapevtsko zdravljenje s tem zdravilom ni dovoljeno.

Sočasne pojave lahko povzroči dolga ali pogosta uporaba. Draženje sluznice, srbenje v nosu in kihanje najdemo posamično. Edemi se pojavljajo manj pogosto, palpitacije se pospešijo, krvni tlak naraste, kar vodi v razvoj glavobolov, bruhanja in motenj spanja.

Povzetek poceni sinonimov

Preučeno orodje v članku ima več vrednih nadomestkov, ki se po sestavi in ​​oznakah bistveno ne razlikujejo. Podjetja, ki se ukvarjajo s proizvodnjo farmacevtskih izdelkov, se nahajajo na različnih koncih sveta in proizvajajo cenovno dostopne izdelke, ki se lahko borijo proti boleznim nosne votline. Vsaka farmacevtska trgovina, katera koli spletna lekarna ima v svoji ponudbi zdravilo, ki bo zadovoljilo predstavnika vsake družbene skupine. Pomembna točka v tem primeru je, da se obrnete na zdravstveno ustanovo, v kateri usposobljeni otolaringolog postavi pravilno diagnozo, napiše najprimernejša zdravila in režim odmerjanja..

Pregled analogov Nazonex

Pregled učinkovitih in poceni analogov

Ker je zdravilo precej drago, je pogosto treba izbrati analoge in nadomestitev, cenejši od nasonexa. V tem primeru mora biti učinek zdravila enak učinku dragih hormonov.

Če želite najti ustrezno nadomestilo za zdravilo, morate vedeti stroške nazoneksa. Torej, 60 odmerkov zdravila bo stalo približno 500 rubljev, 120 odmerkov - stane približno 850 rubljev.

Obstajajo analogi in nasonex zamenjava, ki so nekoliko cenejši. Imajo podoben učinek, vendar se med aktivnimi komponentami razlikujejo. Zahvaljujoč uporabi takih zdravil je mogoče dobiti kompleksen učinek, se spoprijeti z alergijskimi reakcijami, vnetnimi procesi, asfiksijo in oteklino.

Torej analogi nazonex spreja vključujejo naslednje:

  1. Rinocenil - njegova aktivna komponenta je beklametazon. 200 odmerkov zdravila bo stalo približno 350 rubljev.
  2. Flixonaza - učinkovina tega zdravila je flutikazon propionat. Steklenica, ki vsebuje 120 odmerkov snovi, stane približno 750 rubljev.
  3. Nazarel - flutikazon propionat je njegova učinkovina. Hkrati stane 120 odmerkov zdravila le 320 rubljev.
  4. Avamis - učinkovina v zdravilu je flutikazon furoat. V tem primeru 120 odmerkov snovi stane 650 rubljev.
  5. Nasobek - učinkovina je beklametazon. V tem primeru 200 odmerkov snovi stane samo 170 rubljev.
  6. Sinoflurin - učinkovina zdravila je flutikazon propionat. 120 odmerkov snovi stane 430 rubljev.

Strogo prepovedano je izbrati najcenejše orodje s seznama analogov. Pred začetkom terapije se morate vedno posvetovati z zdravnikom. Specialist mora izbrati učinkovito zdravilo, ki temelji na zgodovini bolezni in njeni resnosti. Samozdravljenje lahko povzroči nevarne neželene učinke in resno poslabša človekovo stanje..

Podrobne povratne informacije o uporabi Nasonexa:

Nazonex ali Nazarel, kar je bolje?

Nazarel je antialergijsko zdravilo, katerega aktivna snov je flutikazon. Zdravilo Nazarel je indicirano za preprečevanje sezonskega in celoletnega rinitisa. Sestava na odmerek: 50 mcg flutikazona. Zdravilo Nazarel ima velik seznam neželenih učinkov, predpisano je otrokom od 4. leta dalje in je kontraindicirano za nosečnice in doječe ženske.

Kaj je bolje - zaraščeno ali nasonex? Kakovost in širina spektra izpostavljenosti sta boljša od nasonexa, vendar je poceni, 370 rubljev na paket.

Nasobek in Nasonex: katero zdravilo je cenejše?

Analog Nasobek je cenejši z rekordnimi minimalnimi stroški 180 rubljev na paket. Sestava: beklometazon. Nasobek je sestavljen iz sintetičnega glukokortikosteroida, ki pomaga v boju proti vazomotornemu in alergičnemu rinitisu. Nasobek ima velik seznam kontraindikacij: nosečnost, glavkom, virusne in glivične bolezni, tuberkuloza. Kaj je bolje izbrati - nasobek ali nasonex? Poceni analogi lahko konkurirajo dragim zdravilom. Nasobek ima podobne kontraindikacije in ima manj možnih stranskih učinkov, zaradi česar je zdravilo varnejše. Vendar je seznam imenovanj Nazonexa širši.

So kapljice Polydexa analog Nazonexa?

Polydex - kapljice za uho na osnovi glukokortikosteroida. Imajo nizke stroške - približno 300 rubljev na paket. Nadomestite Polydas Nasonex ne bo uspel, saj se Polydex uporablja za zdravljenje akutnega vnetnega procesa z otitisom. Katere je bolje izbrati? Ne smete izbirati med temi zdravili, imajo drugačen zdravstveni poudarek.

Desrinitis in Nazonex, ali obstaja razlika?

Desrinitis je strukturni analog Nazonexa, ima tudi farmakološki učinek, enake indikacije. Cena desrinita je približno 300 rubljev. Nasonex ali desrinitis? Zdravila so po učinkovini podobna, zato ni smiselno odločati o uporabi desrinitisa ali nazoneksa, osredotočanje na izbiro določenega zdravila pa temelji le na priporočilih lečečega zdravnika.

Nazaltafen ali Nazonex, ki je učinkovitejši?

Nazaltafen - analog, ki temelji na budesonidu, stane 350 rubljev na paket. Kaj je bolje - nasaltafen ali nasonex? Zdravila ni mogoče primerjati, saj je nasaltafen predpisan pri prehladu nealergijskega izvora, nasproks pa ima nasonex. Posledično je napaka obravnavati droge kot analoge in ne smete poslušati informacij, da je mogoče zdravilo Nazonex nadomestiti s cenejšim Nazaltafenom.

Primerjava dragih analogov

Flixonase je zdravilo za zdravljenje in preprečevanje sezonskega alergijskega rinitisa. Njeni povprečni stroški v Rusiji se gibljejo od 720 rubljev na paket. Zdravilo ima antialergijske, dekongestivne in protivnetne lastnosti zaradi aktivne učinkovine, ki je sintetični glukokortikosteroid, flutikazon.

Na kaj je bolje odgovoriti: Nasonex ali Flixonase (njegov razmeroma poceni analog) lahko obišče le zdravnika, saj le on lahko oceni vsak posamezen primer s strokovne strani.

Za pomoč pri rinitisu je hormonsko pršilo za nos

Nazonex Intranasal Spray je dobro znano in iskano belgijsko zdravilo, ki je trdno zasedlo svoje mesto na policah naših lekarn pred 9 leti. Na voljo v več odmerkih od 30 do 120 odmerkov. Zdravilna učinkovina je v skupini glukokortikoidov mometazon furoat. Ima izrazit antialergijski in protivnetni učinek. Uporablja se za simptomatsko terapijo za vse vrste alergijskega rinitisa, za zdravljenje polipoze, sinusitisa, adenoidov.

Pomembno! Razpršilo ni primerno za zdravljenje navadnega prehlada glivične, virusne ali bakterijske narave..

Prepovedano je predpisovati takšno zdravilo do 2 leti, s hiperreagiranjem na njegove sestavine, po kirurških posegih in poškodbah nosu. Ni primeren za bolnike, ki trpijo zaradi odpovedi jeter, pogostih krvavitev iz nosu. Relativne kontraindikacije so nosečnost, dojenje in vnos drugih hormonov. Na ozadju uporabe spreja se lahko razvijejo neželeni učinki: kožni izpuščaj, pekoč, draženje, bolečine, suhost in bolečine v nosu, glavobol. Perforacija nosnega septuma, oslabljeno delovanje nadledvičnic, zvišan intraokularni tlak, oslabljen vid in okus so izjemno redki. Lahko privede do resnejših posledic - Quinckejevega edema, anafilaksije..

Če povzamem, ima Nazonex številne pomembne prednosti: nizka pogostost resnih stranskih učinkov, visoka koncentracija po namakanju nosnih poti, hitrost delovanja in dokazana učinkovitost, pomanjkanje etanola. Vendar obstaja tudi minus - visoka cena. Stroški zdravila so odvisni od števila odmerkov. Če jih je 60 - od 460 rubljev., Če 120 - od 805 rubljev. do 1000 rub. In tega dejavnika ni mogoče popustiti, še posebej, če traja dolgo časa, da ozdravi..

Nadomestki v obliki razpršila za otroke

Na farmakološkem trgu so otroški nadomestki Nazonex v obliki razpršila, kar je zelo priročno in varno..

Avamis

Avamis je zdravilo, ki ga izdelujemo v obliki pršila za nos, učinkovina zdravila je flutikazon furoat. Predpisano je za odpravo simptomov alergijskega rinitisa..

Avamis se ne uporablja iz takšnih razlogov:

  • alergija na sestavo;
  • starost mlajša od 2 let;
  • po operaciji nazofarinksa;
  • disfunkcija jeter in ledvic;
  • genetska nagnjenost k krvavitvam;
  • poškodbe obraza in nosu;
  • nosečnost;
  • obdobje dojenja

Standardna aplikacija razpršila za bolnike, starejše od 12 let - 1 krat v 24 urah, 2 injekciji na kap, 2-12 let - ena injekcija v obe nosni prehod enkrat na dan.

Glavne negativne reakcije telesa na zdravila so krvavitve iz sinusov, nelagodje in pekočino v nazofarinksu, alergijske manifestacije na koži. Včasih se lahko zgodi:

  • zvišan krvni tlak in glavobol;
  • omotica in nespečnost;
  • utrujenost telesa;
  • okvara vida;
  • miopatija.

Flixonase

Flixonaza spada v skupino dekongestivov. Aktivna sestavina zdravila je flutikazon propionat, ki hitro odstrani otekline v nosnih prehodih in olajša dihanje. Učinek se pojavi nekaj minut po uporabi spreja in traja 24 ur.

Dodelite za zdravljenje in preprečevanje naslednjih patologij:

  • alergijski ali gospodinjski rinitis (prah in živalska dlaka), sezonski rinitis;
  • z otekanjem nosnih prehodov z rinitisom.

Ne uporabljajte zdravila, če ste alergični na sestavine zdravila, pa tudi za zdravljenje majhnih otrok, mlajših od 4 let.

Med nosečnostjo in v obdobju dojenja se zdravilo predpisuje v terapevtskih odmerkih.

Zdravilo se injicira enkrat v oba sinusa enkrat na dan. To so standardni odmerki, enaki za katero koli starostno skupino. Dovoljeno trajanje tečaja drog za otroke, stare 4-11 let, je do 60 dni, starejših od 11 let - do šest mesecev.

  • bronhospazem;
  • alergija - izpuščaj, srbenje kože in pordelost kože;
  • kratka sapa, Quinckejev edem;
  • ustna kandidiaza

Nasobek

Nasobek je nadomestek Nazonexa, ki vsebuje aktivno snov beklometazon dipropionat. Pri zdravljenju takih bolezni dodelite Nasobek:

Ne predpisujte zdravil za:

  • občutljivost na zdravilo;
  • krvavitve na koži;
  • krvavitve iz nosu;
  • starost manjša od 6 let;
  • glive v organih ENT;
  • kandidiaza in herpes;
  • ARI.

V takih primerih so predpisani varnostni ukrepi:

  • glavkom in hipertiroidizem;
  • disfunkcija ledvic in jeter;
  • miokardni infarkt;
  • kirurško zdravljenje in poškodbe nazofarinksa;
  • nosečnost in dojenje.

Pred postopkom brizganja temeljito očistite prehode v nosu. Odmerki so odvisni od starostne kategorije bolnikov:

  • 6-12 let - 1 injekcija v 2 udarcih v nos 2-krat na dan;
  • od 12 let - 1 injekcija v obe nosnici 2-4 krat na dan.

Trajanje poteka zdravljenja z zdravili predpiše zdravnik glede na starost pacienta, patologijo in resnost njegovega razvoja.

Negativne reakcije telesa na uporabo zdravila Nasobek:

  • izgorevanje v nazofarinksu in razvoj okužbe;
  • suha sluznica v nosu;
  • rinoreja;
  • konjunktivitis;
  • panjev;
  • zvišan očesni tlak;
  • glavobol in zvišan krvni tlak;
  • utrujenost in bolečine v sklepih.

Neželeni učinek Nasonex

Pri odraslih in mladostnikih:

  • glavobol,
  • krvavitve iz nosu (tj. jasno krvavitev),
  • kot tudi sproščanje krvave sluzi ali krvnih strdkov,
  • faringe,
  • pekoč občutek v nosu,
  • draženje sluznice,
  • ulceracija nosne sluznice.

Krvavitve iz nosu so bile praviloma zmerne in so se ustavile same, pogostost njihovega pojavljanja je bila nekoliko višja kot pri uporabi placeba (5%), vendar enaka ali manjša kot pri predpisovanju drugih nosnih GCS, ki so bili uporabljeni kot aktivna kontrola (pri nekaterih pojavnost krvavitev iz nosu je bila do 15%).

Pogostost pojava vseh drugih neželenih učinkov je bila primerljiva s pogostostjo njihovega pojavljanja s placebom..

  • krvavitve iz nosu,
  • glavobol,
  • draženje nosu,
  • kihanje.

Pogostost pojava teh neželenih učinkov pri otrocih je bila primerljiva s pogostostjo njihovega pojavljanja pri placebu.

Redko so poročali o preobčutljivostnih reakcijah (npr. Bronhospazem, zasoplost)..

Zelo redko - anafilaksija, angioedem, motnje okusa in vonja.

Tudi zelo redko z intranazalno uporabo kortikosteroidov so bili primeri perforacije nosnega septuma in zvišanega intraokularnega tlaka.

Posebna navodila

S previdnostjo je treba zdravilo uporabljati pri okužbi s tuberkulozo (aktivno ali prikrito) dihal, nezdravljeno glivično, bakterijsko, sistemsko virusno okužbo ali okužbo, ki jo povzroči Herpes simplex s poškodbami oči (kot izjemo je mogoče predpisati zdravilo s naštetimi okužbami, kot jih naloži zdravnik), če jih ne zdravimo lokalna okužba z vključenostjo v proces nosne sluznice.. Uporaba med nosečnostjo in dojenjem

Uporaba med nosečnostjo in dojenjem.

Ustrezno načrtovane in dobro nadzorovane študije zdravila pri nosečnicah niso bile izvedene..

Kot pri drugih nosnih kortikosteroidih ga je treba nosečnicam ali doječim ženskam predpisati le, če pričakovane koristi njegove uporabe upravičujejo potencialno tveganje za plod ali otroka.

Dojenčke, katerih matere so med nosečnostjo prejemale GCS, je treba skrbno pregledati, da ugotovijo možno hipofunkcijo nadledvične žleze.

Kot pri vsakem dolgotrajnem zdravljenju mora tudi bolnike, ki nosni sprej uporabljajo več mesecev ali dlje, občasno zdravnik pregledati, če je možno spremeniti sluznico, nos, če se razvije lokalna glivična okužba nosu ali žrela, prenehanje terapije z razpršitvijo za nos in posebno zdravljenje.

Dolgotrajno draženje nosne sluznice in žrela lahko služi tudi kot osnova za prekinitev zdravljenja z nosnim sprejem.

Pri izvajanju s placebom nadzorovanih kliničnih preskušanj pri otrocih, ko se je sprej za nos uporabljal v dnevnem odmerku 100 mcg na leto, pri otrocih ni bilo opaziti zastoja rasti..

Pri dolgotrajnem zdravljenju z razpršilom za nos niso opazili znakov zatiranja funkcije hipotalamično-hipofizno-nadledvičnega sistema.

Bolniki, ki po daljšem zdravljenju s sistemskimi glukokortikosteroidi nadaljujejo zdravljenje z nosnim sprejem, zahtevajo posebno pozornost.

Preklic sistemskih glukokortikosteroidov pri takih bolnikih lahko privede do nezadostne funkcije nadledvične žleze, katere kasnejše obnavljanje lahko traja do nekaj mesecev.

V primeru znakov nadledvične insuficience je treba nadaljevati sistemske glukokortikosteroide in. sprejme druge potrebne ukrepe.

Med prehodom od zdravljenja s sistemskimi glukokortikosteroidi na zdravljenje z razprševanjem za nos se lahko pri nekaterih bolnikih pojavijo simptomi odtegnitve sistemskih glukokortikosteroidov (na primer bolečine v sklepih in / ali mišicah, občutek utrujenosti in depresije), kljub zmanjšanju resnosti simptomov, povezanih z lezijami sluznice nos taki bolniki morajo biti posebej prepričani v priporočljivost nadaljevanja zdravljenja z razpršilom za nos.

Prehod iz sistemskih na lokalne hkokortikosteroide lahko razkrije tudi že obstoječe, vendar jih prikrije sistemsko zdravljenje z glukokortikosteroidi, alergijske bolezni, kot sta alergični konjunktivitis in ekcem.

Bolniki, ki se zdravijo z glukokortikosteroidi, imajo potencialno zmanjšano imunsko reaktivnost in jih je treba opozoriti na njihovo povečano tveganje za okužbo v primeru stika z bolniki z nekaterimi nalezljivimi boleznimi (na primer norice, ošpicami), pa tudi na potrebo po zdravniškem nasvetu, če bi tak stik oz. zgodilo.

Če se pojavijo znaki hude bakterijske okužbe (na primer vročina, vztrajne in ostre bolečine na eni strani obraza ali zobobol, otekanje v orbitalnem ali periorbitalnem predelu), je potrebno takojšnje zdravniško pomoč.

Pri nanašanju pršila za nos 12 mesecev ni bilo znakov atrofije nosne sluznice; poleg tega je mometazon furoat prispeval k normalizaciji histološke slike pri preučevanju biopsijskih vzorcev nosne sluznice.

Značilnosti zdravil

Vsak odmerek vsebuje 50 μg hormonske snovi - mometazon furoat. Tudi pripravek vsebuje pomožne elemente. Zaradi svoje edinstvene sestave ima izdelek izrazite protivnetne lastnosti in ima antialergijski učinek.

Indikacije za uporabo snovi vključujejo naslednje:

  • alergijski rinitis sezonske ali celoletne narave;
  • akutni sinusitis;
  • recidivi kronične oblike sinusitisa;
  • preprečevanje alergijskega rinitisa;
  • akutna oblika rinosinusitisa, ki jo spremljajo blagi ali zmerni manifestacije;
  • polipoza nosu, ki jo spremlja oslabljeno dihanje in vonj.

Če se želite spoprijeti s težavo, morate jasno upoštevati navodila. Pri alergični obliki bolezni so odraslim in otrokom, starejšim od 12 let, predpisane 2 injekciji 1-krat na dan. V težkih situacijah se odmerek poveča na 4 injekcije. Ker se manifestacije bolezni zmanjšujejo, se lahko zmanjša količina zdravila - do 1 injekcije. Otrokom, starim 2-11 let, se običajno predpiše 1 odmerek 1-krat na dan. Izboljšave je mogoče doseči v prvih dneh uporabe orodja.

Pri recidivih kroničnega sinusitisa je treba nasonex kombinirati z antibakterijskimi zdravili. V tem primeru je en odmerek za odrasle bolnike 2-4 injekcije 2-krat na dan. Konkretno količino izbere zdravnik - vse je odvisno od značilnosti poteka bolezni. Po zmanjšanju manifestacij patologije se lahko dnevni odmerek zdravila zmanjša.

Pred uporabo razpršila je treba posodo z zdravilom dobro pretresti. Po tem je priporočljivo narediti 5-7 kalibracijskih stiskalnic, ki pomagajo pravilno odmerjati izdelek. Če se sprej ne uporablja več kot 2 tedna, se te manipulacije ponovijo..

Analogi Nasonexa

Ta stran vsebuje seznam vseh analogov Nazonex po sestavi in ​​indikacije za uporabo. Seznam poceni analogov, v lekarnah pa lahko primerjate tudi cene.

  • Najcenejši analog Nazonexa: Tafen nazalni
  • Najbolj priljubljen analog Nazonexa: Avamis
  • Klasifikacija ATX: Mometazon
  • Aktivne sestavine / Sestava: Mometazon

#NaslovCena v RusijiCena v Ukrajini
1Tafen nosni budesonid
Analogno v indikaciji in načinu uporabe
250 rub91 UAH
2Polideks s fenilefrin deksametazonom, neomicin, polimiksin B, fenilefrin
Analogno v indikaciji in načinu uporabe
265 rub94 UAH
3Monohidrat mometazon furoat desrinitis
Analogna sestava in indikacija
295 rub750 UAH
4Flixonaza flutikazon
Analogno v indikaciji in načinu uporabe
313 rub168 UAH
5Avamis Analog glede na indikacijo in način uporabe476 rub102 UAH

Pri izračunu stroškov poceni analogov Nazonex je bila upoštevana najnižja cena, ki je bila najdena v cenih, ki jih nudijo lekarne

#NaslovCena v RusijiCena v Ukrajini
1Avamis Analog glede na indikacijo in način uporabe476 rub102 UAH
2Flixonaza flutikazon
Analogno v indikaciji in načinu uporabe
313 rub168 UAH
3Monohidrat mometazon furoat desrinitis
Analogna sestava in indikacija
295 rub750 UAH
4Tafen nosni budesonid
Analogno v indikaciji in načinu uporabe
250 rub91 UAH
5Polideks s fenilefrin deksametazonom, neomicin, polimiksin B, fenilefrin
Analogno v indikaciji in načinu uporabe
265 rub94 UAH

Ta seznam analogov zdravil temelji na statističnih podatkih o najbolj zahtevanih zdravilih

Vsi analogi Nazonexa

Analogi v sestavi in ​​indikacija za uporabo

NaslovCena v RusijiCena v Ukrajini
Nasonex sinus mometazon--187 UAH
Flix Mometasone--143 UAH
Monohidrat mometazon furoat desrinitis295 rub750 UAH
Forinex Mometazon furoat--175 UAH
Glenspray Mometasone Furoate--109 UAH
Mometazon-teva Mometazon furoat--153 UAH
Sanomen Mometasona Furoat--139 UAH

Zgornji seznam analogov zdravil, v katerih so navedeni nadomestki Nazonex, je najprimernejši, ker imajo enako sestavo aktivnih snovi in ​​sovpadajo glede na indikacijo za uporabo

Analogi po indikaciji in načinu uporabe

NaslovCena v RusijiCena v Ukrajini
Glenspray z azelastin mometazon furoat, azelastin hidroklorid--193 UAH
Glenspray Asset Mometasone Furoate, Azelastin hidroklorid--219 UAH
Beklonaza beklometazon--2 UAH
Beklonazal Aqua beklometazon----
Rinoklenil beklometazon----
Tafen nosni budesonid250 rub91 UAH
Nasofan flutikazon--127 UAH
Flixonaza flutikazon313 rub168 UAH
Flutinex flutikazon----
Flutikazon flutikazon----
Avamis476 rub102 UAH
Polideks s fenilefrin deksametazonom, neomicin, polimiksin B, fenilefrin265 rub94 UAH

Glede na navedbo in način uporabe se lahko ujemata z različno sestavo

NaslovCena v RusijiCena v Ukrajini
Nazol Baby fenilefrin224 rub28 UAH
Nasolkidi fenilefrin--38 UAH
Stelfrin fenilefrin70 rub--
Nazofen Otroški fenilefrin hidroklorid----
Nasofen Baby Fenilefrin hidroklorid----
Aloe38 rub5 UAH
Vicks Asset Sinex oxymetazoline126 rub25 UAH
Nasalong oksimetazolin--22 UAH
Nazivin oksimetazolin90 rub26 UAH
Naso oksimetazolinski sprej--22 UAH
Nasol oksimetazolin60 rub26 UAH
Noxspray oxymetazoline96 rub17 UAH
Noxspray otroški oksimetazolin--25 UAH
Rinazolin oksimetazolin--11 UAH
Nazivin občutljiv oksimetazolin130 rub41 UAH
Baby Oxymethazoline Naso Spray--24 UAH
Naso-sprej z ekstraktom aloe oksimetazolin--26 UAH
Noksivin oksimetazolin--13 UAH
Noxspray Active oxymetazoline--26 UAH
Noxspray Kid Oxymetazoline--17 UAH
Operacijski oksimetazolin----
Rinoksil-N oksimetazolin--18 UAH
Mazilo za nos z mentolom z mentolovim oksimetazolinom--48 UAH
Rint nosni sprej, vlažilni oksimetazolin--48 UAH
Sialor Rino oksimetazolin hidroklorid62 rub300 UAH
Afrin oksimetazolin105 rub250 UAH
Nesolin oksimetazolin hidroklorid----
Nesopin oksimetazolin88 rub112 UAH
Galazolin ksilometazolin27 rub10 UAH
Ksilometazolin57 rub22 UAH
Meralis ksilometazolin--40 UAH
Otrivin ksilometazolin110 rub35 UAH
Otrivin z mentolom in evkaliptusom ksilometazolinom--51 UAH
Rinazal ksilometazolin--11 UAH
Rhinostop ksilometazolin25 rub122 UAH
Tizin Tetrisoline76 rub21 UAH
Tizin ksilo ksilometazolin80 rub21 UAH
Trivine----
Farmazolin ksilometazolin--9 UAH
Farmazolin N ksilometazolin--14 UAH
Gripa Rino--25 UAH
Ksilen ksilometazolin24 rub400 UAH
Ksilo-Mefa Ksilometazolin--37 UAH
Dr. Thyss Xylometazoline sprej za nos--39 UAH
Tizin Bio Xylometazoline----
Fastoric-N ksilometazolin----
Kapljice Eucabal za otroke Xylometazoline--33 UAH
Evkazolin Aqua Xylometazoline96 rub29 UAH
Xinosi--12 UAH
Rinomaris ksilometazolin95 rub160 UAH
Ksilin ksilometazolin hidroklorid----
Naftizin naftazolin5 rub5 UAH
Sanorin naphazolin54 rub1 UAH
Nazin naphazolin--7 UAH
Nafthyzin plus naphazolin8 rub--
Nazorin z evkaliptusov nafolin nitratom----
Lazorin Tramazolin--18 UAH
Lazolvan Reno Tramazolin237 rub--
Nasik za otroke dekspantenol, ksilometazolin155 rub35 UAH
Septanazal dekspantenol, ksilometazolin72 rub53 UAH
Septanazal za otroke dekspantenol, ksilometazolin--55 UAH
Adrianol fenilefrin v kombinaciji z drugimi zdravili90 rub180 UAH
Nazole otroški fenilefrin hidroklorid100 rub27 UAH
Vibrocil dimetiden, fenilefrin192 rub25 UAH
Fluppitron Rinos ksilometazolin--22 UAH
Milt Dimethinden, Fenilefrin--37 UAH
Eden Rino Dimethinden, fenilefrin--8 UAH
Sanorin-analergin antazolin, naphazolin138 rub38 UAH
Allergozol-DF naphazolin nitrat, difenhidramin hidroklorid----
Xymelin Xylometazoline10 rub53 UAH
Xymelin Extra ipratropium bromide, ksilometazolin182 rub57 UAH
Nasik dekspantenol, ksilometazolin103 rub31 UAH
Evkasolin ksilometazolin, evkaliptus rodiform85 rub20 UAH
Otrivin Extra ipratropijev bromid, ksilometazolin--62 UAH
Rinomistin ksilometazolin, miramistin--57 UAH
Rinex ksilometazolin hidroklorid, dekspantenol----
Nazol Advance oksimetazolin120 rub26 UAH
Nosolin Plus kamfor, levomentol, oksimetazolin, cineol--28 UAH
Rinofluimucil acetilcistein, Tuaminoheptan200 rub63 UAH
Fluimucil acetilcistein60 rub20 UAH
Cromo Sandoz Kromoglična kislina--29 UAH
Kromoglinska kislina----
Allergodil230 rub98 UAH
Lorizan loratadin--9 UAH
Bactroban Mupirocin472 rub--
Isofra framycetin220 rub78 UAH
Framinazin framicetin sulfat----
Aqua Maris Jadranska morska voda45 rub3 UAH
Aqua Maris Plus Jadranska morska voda219 rub101 UAH
Aqua Maris Močna morska voda, prečiščena voda179 rub87 UAH
Delufen homeopatsko potencial različnih snovi1850 rub113 UAH
Brez soli--8 UAH
Fiziološki natrijev klorid1000 rub34 UAH
Humer Monodose morska voda--10 UAH
Sinuforte ciklama evropska1555 rub223 UAH
Marimer morska voda84 rub46 UAH
Humer 150 za otroško morsko vodo----
Natrijev klorid brez vlage--9 UAH
Nosalen natrijev klorid--8 UAH
Rinolux natrijev klorid--49 UAH
Septoqua kalcijev klorid dihidrat, magnezijev sulfat heptahidrat, magnezijev klorid heksahidrat, natrijev bikarbonat, natrijev klorid92 rub68 UAH
Physiomer morska voda35 rub450 UAH
Humer 150 za odrasle morsko vodo--198 UAH
Aquazolin--14 UAH
Aqua sprej--50 UAH
Aqua Spray Plus--50 UAH
Aqua Spray Plus D-panthenol--50 UAH
Nazolov akvarijev natrijev klorid120 rub--
Sialor Silver Protein62 rub300 UAH
Sialor Aqua morska voda132 rub--
Morska voda Aqua Maris Sens, prečiščena voda--131 UAH
Morska sol Aqua Maris Morska sol328 rub112 UAH
Aqua Maris Norm morska voda, prečiščena voda193 rub--
Aqua Maris Baby morska voda, prečiščena voda245 rub117 UAH
Morska voda Aqua Maris Oto--500 UAH
Aqua Maris grlo razprši vodo Jadranskega morja z naravnimi elementi v sledovih2384 rub--
Marimer Forte morska voda84 rub--
Moreal Plus Dexpanthenol163 rub300 UAH
Aflubin Naze268 rub440 UAH
Boromentol borova kislina, mentol--5 UAH
Mentol----
Pinosol alfa tokoferol, guaiazulen, poprova meta, bor, timol, evkaliptus116 rub20 UAH
Euphorbium Composite408 rub81 UAH
Zvezdni strok, kamfor, cimet, mentol, poprova meta, evkaliptus rodiform--7 UAH
Pinovit alfa tokoferol, poprova meta, gorski bor, timol, rod evkaliptusa--23 UAH
Evkacept azulen, tokoferol acetat, poprova meta, jelkovo olje, timol, evkaliptusovo olje114 rub--
Ponosol----

Kako najti poceni analog dragega zdravila ?

Da bi našli poceni analog analognega zdravila, generičnega ali sinonima, najprej priporočamo, da bodite pozorni na sestavo, in sicer na iste aktivne snovi in ​​indikacije za uporabo. Iste aktivne sestavine zdravila pomenijo, da je zdravilo sinonim za zdravilo, farmacevtsko enakovredno ali farmacevtsko alternativo. Vendar ne pozabite na neaktivne sestavine podobnih zdravil, ki lahko vplivajo na varnost in učinkovitost. Ne pozabite na nasvete zdravnikov, samozdravljenje lahko škoduje vašemu zdravju, zato se pred uporabo katerega koli zdravila vedno posvetujte z zdravnikom..

Nasonex cena

Na spletnih straneh spodaj lahko najdete cene za Nazonex in izvedete o razpoložljivosti lekarne v bližini

Nasonex navodilo

NAVODILO
o uporabi droge
NAZONEX

Indikacije
Alergijski rinitis (sezonski ali celoletni) pri odraslih in otrocih, starejših od 12 let. Kronični sinusitis (poslabšanje kot del kompleksne terapije).

Kontraindikacije
Preobčutljivost, nalezljive bolezni sluznice nosne votline, nedavni operativni posegi ali travme nosu (dokler se rane popolnoma ne zacelijo), otroci (do 12 let). Pozor! Tuberkuloza (aktivna ali latentna), glivična, bakterijska, sistemska virusna okužba, Herpes simpleks s poškodbo oči, dolgotrajna terapija s sistemskimi kortikosteroidi, nosečnost, dojenje.

Nosečnost in dojenje
Po intranazalni uporabi zdravila v največjem terapevtskem odmerku mometazona v krvni plazmi ne zaznamo niti pri najmanjši koncentraciji; zato je mogoče pričakovati, da bo njegov vpliv na plod zanemarljiv, potencialna strupenost za reproduktivno funkcijo pa bo zelo majhna.
Vendar pa zaradi dejstva, da posebnih, dobro nadzorovanih raziskav učinka zdravila na nosečnice niso bile izvedene, je treba Nasonex predpisati nosečnicam, materam, doječim ženskam ali ženskam v rodni dobi le, če pričakovane koristi njegove uporabe upravičujejo potencialno tveganje za plod in novorojenčka.
Novorojenčke, katerih matere so med nosečnostjo uporabljale GCS, je treba skrbno pregledati, da ugotovijo možno hipofunkcijo nadledvične žleze.

Posebna navodila
Ne uporabljajte v oftalmologiji. Med zdravljenjem je potrebno pregledati nosno sluznico: v primeru razvoja bakterijske ali glivične okužbe je treba zdravljenje odpovedati. Pred uporabo inhalatorja izvedemo 6-7 kalibracijske pipe. Po prekinitvi zdravljenja 2 tedna ali več se pred uporabo opravi "umerjanje". Steklenico pred uporabo pretresite..

Struktura
1 odmerek vsebuje mometazon furoat (v obliki monohidrata) 50 mcg;
pomožne snovi: dispergirana celuloza BP 65 cps; glicerol; natrijev citrat dihidrat; monohidrat citronske kisline; polisorbat 80; benzalkonijev klorid; feniletil alkohol; očiščena voda

Odmerjanje in uporaba
Za odrasle in otroke, starejše od 12 let, je profilaktični in terapevtski odmerek 2 inhalacije po 50 mikrogramov na nosni prehod, 1 krat na dan; dnevni odmerek - 200 mcg. Po potrebi se lahko odmerek poveča na 4 inhalacije v vsakem nosnem prehodu; dnevni odmerek - 400 mcg. Ko simptomi izginejo, je priporočljivo zmanjšanje odmerka. Vzdrževalni odmerek - 50 mcg v vsakem nosnem prehodu; dnevni odmerek - 100 mcg. Pri zdravljenju sinusitisa - 2 inhalacije (100 μg) v vsakem nosnem prehodu 2-krat na dan. Otroci od 3 do 12 let - 1 inhalacija (50 mcg) v vsak nosni prehod na dan. Po začetnem obdobju "umerjanja" med prvimi 6-7 stiski gumbe razpršilnika se vzpostavi stereotipno dajanje drog, pri katerem se z vsakim pritiskom gumba izloči 50 μg suspenzije mometazona. Za odrasle in otroke, starejše od 12 let, je profilaktični in terapevtski odmerek 2 inhalacije po 50 mikrogramov na nosni prehod, 1 krat na dan; dnevni odmerek - 200 mcg. Po potrebi se lahko odmerek poveča na 4 inhalacije v vsakem nosnem prehodu; dnevni odmerek - 400 mcg. Ko simptomi izginejo, je priporočljivo zmanjšanje odmerka. Vzdrževalni odmerek - 50 mcg v vsakem nosnem prehodu; dnevni odmerek - 100 mcg. Pri zdravljenju sinusitisa - 2 inhalacije (100 μg) v vsakem nosnem prehodu 2-krat na dan. Otroci od 3 do 12 let - 1 inhalacija (50 mcg) v vsak nosni prehod na dan. Po začetnem obdobju "kalibracije" se med prvimi 6-7 stiski gumbe razpršilnika vzpostavi stereotipno dajanje drog, pri katerem se z vsakim pritiskom gumba izloči 50 μg suspenzije mometazona.

Stranski učinki
Pri zdravljenju sezonskega ali celoletnega alergijskega rinitisa.

  • krvavitve iz nosu (očitno ali izločanje obarvane sluzi ali krvnih strdkov)
  • faringitis,
  • pekoč občutek v nosu,
  • draženje nosne sluznice.

Epistaksije so se praviloma ustavile same, niso bile hude; pojavili so se s pogostostjo, nekoliko višjo kot pri uporabi placeba (5%), vendar enaki ali manjši kot pri uporabi drugih GCS za intranazalno uporabo, ki so bili uporabljeni kot aktivna kontrola (v nekaterih od njih je bila pogostost nosnih krvavitev do 15% ) Pogostost pojava vseh drugih neželenih učinkov je bila primerljiva s pogostostjo njihovega pojavljanja s placebom..

  • krvavitve iz nosu,
  • glavobol,
  • draženje nosu,
  • kihanje.

Pogostost pojava teh neželenih učinkov pri otrocih je bila primerljiva s pogostostjo njihovega pojavljanja pri placebu.
Pri zdravljenju poslabšanj sinusitisa (pri uporabi Nazonex spreja kot dodatka).

Pri odraslih in mladostnikih:

  • glavobol,
  • faringitis,
  • pekoč občutek v nosu,
  • draženje nosne sluznice.

Epistaksa je bila zmerno izražena, pogostost pojavljanja z nazonexom je bila primerljiva tudi s pogostostjo epistaksije s placebom (5% v primerjavi s 4%).
Zelo redko so se pri intranazalni uporabi kortikosteroidov pojavili primeri perforacije nosnega septuma ali zvišan intraokularni tlak.

Interakcija z zdravili
Bolniki so dobro prenašali kombinirano terapijo z loratadinom. Študij interakcij z drugimi zdravili niso izvedli..

Predoziranje
Simptomi: ob dolgotrajni uporabi GCS v velikih odmerkih in ob hkratni uporabi več GCS je možno zaviranje delovanja hipotalamičnega-hipofizno-nadledvičnega sistema.
Zdravljenje: zaradi nizke (manj kot 0,1%) sistemske biološke uporabnosti ni verjetno, da bodo v primeru naključnega ali namernega prevelikega odmerjanja potrebni kakršni koli ukrepi, razen spremljanja bolnika z nadaljnjim nadaljevanjem zdravljenja v priporočenem odmerku.

Pogoji skladiščenja
Pri temperaturi 2–25 ° C. (ne zamrznite)

Rok uporabnosti
3 leta.

Pogoji za dopust v lekarnah
Razdeljeno na recept