Image

Pregled analogov Nazonex

Nasonex - zdravilo, proizvedeno v obliki razpršila, zasnovano tako, da prenese dihalne alergijske reakcije. Poleg tega se zdravilo učinkovito spopada z rinitisom in sinusitisom. Kljub zadostni učinkovitosti ima zdravilo eno pomanjkljivost - ima previsoko ceno. Glede na to okoliščine mnogih bolnikov je vprašanje, ali ima Nazonex podobne nadomestke po ugodnejši ceni.?

Indikacije Nasonex

  • Alergijski rinitis - kronični ali sezonski;
  • Trdovratni sinusitis.

Ne predpisujte zdravil

  • Ljudem z nestrpnostjo do komponent izdelka;
  • Imajo nalezljive bolezni nosne sluznice;
  • So bili podvrženi operaciji ali poškodbi zgornjih dihal;
  • Otroci do 12 let.

Poleg tega je treba biti previden pri tistih, ki imajo več oblik tuberkuloze, sistematične virusne okužbe.

Ali lahko uporabljam noseče in doječe prsi??

Po mnenju usposobljenih zdravnikov zdravljenje nosečnic in tistih v fazi dojenja ženskam ni priporočljivo.

To je posledica dejstva, da specializirane študije v zvezi s toksičnostjo in učinki na plod niso bile izvedene. Tisti v obdobju dojenja bi se morali sami odločiti, ali bo otrok poškodovan, bolj kot koristi matere z rinitisom.

Stranski učinki

  • Krvavitve in druge sluznice;
  • Pekoč občutek in draženje v nosu;
  • Vnetje žrela sluznice;
  • Pojav kihanja;
  • Glavoboli.

Način uporabe in odmerjanje

Navodila za uporabo:

Terapevtski in profilaktični odmerek je 50 mcg v vsaki nosnici (2 injekciji) 1-krat na dan. Po potrebi se lahko poveča na 400 mcg (največji odmerek na dan).

Ob zmanjšanju simptomov je treba odmerek zmanjšati.

Priporočila in posebni pogoji uporabe

  • Izogibajte se stiku z vidnimi organi;
  • Steklenico pred uporabo pretresite;
  • Pred uporabo inhalatorja morate opraviti največ 7 korektivnih klikov;
  • Stranski učinki, in sicer različna draženja nosne votline in žrela, ki trajajo dlje časa, so razlog za prekinitev terapije.

Koliko je Nazonex: cena v lekarni

Ta farmacevtski izdelek lahko kupite tako, da obiščete katero koli lekarniško trgovino ali naročite prek spleta, ne da bi zapustili svoj dom. Cena zanj lahko doseže do 785 rubljev (podatki, ki jih vzamete iz internetne storitve za naročanje zdravil - apteka.ru, Moskva). Omeniti velja, da so stroški zanj precej visoki. To dejstvo nas sili v iskanje cenovno dostopnejših zdravil..

Seznam ruskih in uvoženih nizkocenovnih analognih razpršilcev

Po preučevanju farmacevtskega trga se je izkazalo, da je tabela, ki primerja stroške podobnih sredstev. Imajo podobno sestavo in indikacije..

Analogi so cenejši od NazonexaCena Apteka.ru v rubljah.Piluli.ru cena v rubljah.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Flixonase735751769708
Avamis634650759581
Desrinitis387399407361
Nozefrin384408510-
Nazarel3673981412332
Momat Rino364376434-
Vibrocil284314289256
Nasobek180190197171
Xylen77777162

Flixonase - (Poljska / Španija)

Dodelite za zdravljenje rinitisa, ki se pojavlja v letnih časih, kot tudi preprečevanje in njegov razvoj v stalno.

Prepovedana je uporaba za otroke, mlajše od 4 let, in za ljudi z nestrpnostjo komponent.

Ženske v položaju in dojenju materino mleko otrok - ni priporočljivo.

Neželene reakcije telesa so lahko občutek suhosti in draženja, spremembe okusa. Manifestacija kožnih izpuščajev ni izključena.

Avamys - (Združeno kraljestvo)

Ta britanski izdelek je učinkovit proti alergijskemu rinitisu pri odraslih in otrocih, starejših od 2 let. To je njegova ključna razlika od drugih generičnih izdelkov..

Seznam kategoričnih prepovedi uporabe vključuje samo občutljivost na snovi, ki sestavljajo zdravilo. Avamis se ne priporoča tistim, ki imajo jetrno disfunkcijo..

Vzporedno Avavas resno ne vpliva na oboleli organizem. Najpogostejši pojavi so krvavitve iz nosu in tvorba majhnih razjed v njem..

Desrinitis - (Češka republika)

Drog je precej širokega profila. To je ravno njegova glavna razlika. Topično se uporablja za odpravo vnetja in srbenja pri različnih dermatitisih. Poleg tega se Desrinitis uporablja za inhalacijo, zdravljenje bronhialne astme. Podobno kot Nazonex, tudi to zdravilo omogoča upor proti rinitisu, ki se manifestira v letnih časih ali stalnem in hudem poteku sinusitisa (vendar skupaj z vzporedno uporabo antibiotikov).

Češki kolega je kontraindiciran pri preobčutljivih bolnikih, ki imajo sočasno okužbo nosne votline, in tistim, ki so pred kratkim opravili operacijo zgornjih dihalnih poti.

Noseče matere in doječe matere bi morale razmisliti, ali tveganje za nerojenega otroka ali otroka ne presega verjetno koristnega terapevtskega učinka..

Sočasni neželeni učinki z nosno uporabo so lahko občutek draženja, in sicer pekoč, srbenje, suhost v zgornjih dihalnih poteh, nastanek krvnih strdkov.

Nozefrin - (ruska zamenjava)

Domači proizvajalec ponuja dokaj dober in razmeroma poceni nadomestek, ki bo pomagal zdraviti alergijski rinitis, akutni sinusitis (vključno s kroničnim). Poleg tega kompetenca Nozefrina vključuje polipozo nosne votline, kar povzroča kršitev dihalne funkcije in vonja.

To zdravilo ni predpisano za slabo toleranco toka ali njegovih pomožnih elementov, pa tudi po nedavnih kirurških posegih in poškodbah nosne votline. Starostna meja je odvisna od diagnoze. Torej je zdravljenje sezonskega alergijskega rinitisa prepovedano otrokom, mlajšim od 2 let, sinusitisom - do 12 let, polipozo - do odraslosti.

Previdno je treba imeti okužbo s tuberkulozo (v latentnih in aktivnih oblikah), virusno ali glivično okužbo, pa tudi herpes. Ženskam v položaju in materam, ki dojijo Nozefrin, odsvetujemo.

Terapijo lahko v posameznih primerih spremljajo številne vzporedne reakcije. Sem spadajo sproščanje krvi v obliki sluzi, strdkov iz nosu, draženje njegovih notranjih strani, nastanek majhnih razjed. Poleg tega glavoboli in kihanje ne izključujemo..

Nazarel - (Češka)

Glavna indikacija je preprečevanje pojava in zdravljenje rednih, pa tudi izcedek iz nosu, ki ga povzročajo alergije.

Nazarela otrokom, mlajšim od 4 let, preobčutljivim bolnikom ni treba uporabljati. Poleg tega ni priporočljivo, da se zatečete k temu orodju v prisotnosti herpesa, drugih različnih bolezni nalezljive narave, ki vplivajo na zgornje dihalne poti. Z njimi se lahko spopadejo le močni in učinkoviti antibiotiki. Previdnost je potrebna tudi po operacijah, ki vključujejo zgornje dihalne poti ali resne poškodbe..

V obliki stranskih učinkov, bolečine v glavi, suhosti in srbenja z uvedbo Nazarela, pojava neprijetnega vonja in okusa v ustih, pa tudi alergij - možni so izpuščaji na koži, otekanje obraza. Dolgotrajna terapija lahko resno vpliva na stabilno rast otroka, poveča intraokularni tlak in zmanjša delovanje nadledvične skorje..

Momat Rino - (Indija)

Indikacije vključujejo izcedek iz nosu, ki ima sezonske manifestacije ali alergije, sinusitis različnega poteka. Momat Rino ima podobne indikacije z nozefrinom zaradi njegove učinkovitosti proti polipozi, ki vodi do odpovedi dihanja.

Prepoved uporabe indijskega zdravila velja za preobčutljive bolnike, ki so bili podvrženi operativnim posegom ali resnim poškodbam nosu. Obstaja tudi starostna meja. Popolnoma je skladen z Nozefrinom..

Neželeni učinki na oboleli organizem pogosto vključujejo faringitis, glavobole, zvišan intraokularni tlak, krvavitev iz nosne votline, njegovo draženje, ki ga spremlja pekoč.

Vibrocil - (Švica)

Dokaj pogosto in univerzalno zdravilo, ki vam omogoča, da se spopadate z akutnim izcedekom iz nosu, ki ga je povzročil prehlad ali alergija. Zdravilo Vibrocil se lahko predpiše za zdravljenje trdovratnega sinusitisa ali akutne oblike. Švicarsko zdravilo izstopa s svojo sposobnostjo, da ima pomožni učinek pri akutnem ušesnem otitisu. Druga razlika od večine nadomestkov v članku je uporaba pri pripravi na operacijo ali po njenem odstranjevanju otekline nosne votline, ki je posledica motenj na tem področju.

Vibrocil je kontraindiciran, če ima bolnik intoleranco na njegovo sestavo, atrofični rinitis ali starost, mlajšo od 6 let. Kategorična prepoved velja za nosečnice in doječe ženske.

Med terapijo je treba biti še posebej pozoren pri ljudeh s srčno-žilnimi težavami, glavkomom in težavami s ščitnico..

Pozitivna razlika je v tem, da to zdravilo ne povzroča krvavitve iz nosu. Le pekoč in suh v zgornjih dihalih se lahko pojavita drug ob drugem.

Nasobek - (Češka)

Omeniti velja njegovo učinkovitost proti rinitisu alergijskih in sezonskih manifestacij. Nasobek odpravlja učinke prehlada, ki jih povzročajo draženja, kot je ostrega vonja ali hladnega zraka.

To farmacevtsko zdravilo ne bo predpisano ljudem, ki ne prenašajo sestavin, vključenih v sestavo, ki imajo okužbe glivičnega izvora, očesni herpes in pogoste krvavitve iz nosu. Starostna meja - ne prej kot 6 let.

Bodite previdni pri tistih, ki jim je diagnosticirana huda jetrna bolezen, glavkom, ki so imeli predhodni miokardni infarkt, pa tudi operacije v nosu.

Žuželka v večini primerov ne povzroča močnih stranskih učinkov. Verjetni so le blagi dogodki, kot so pogosto kihanje, bolečine v nosu, pekoč občutek. Zaradi reakcije na določeno sestavino izdelka lahko nastanejo kožni izpuščaji ali koprivnica..

Ksilen - (najbolj dostopen domači nadomestek)

Glede na nizke stroške se lahko kvalitativno bori z rinitisom različnega izvora, sinusitisom, ušesnim otitisom. Poleg tega je lahko Xylen vključena v pripravljalno fazo za diagnostiko, ki vpliva na nosne prehode.

Ksilen je kontraindiciran pri ljudeh z glavkomom, atrofičnim rinitisom, visokim krvnim tlakom, visokim srčnim utripom in občutljivo na zdravilno učinkovino..

Ženske, ki imajo otroka ali dojijo, morajo uporabljati ksilen šele po imenovanju zdravnika, ki mora ugotoviti, ali bo zanjo učinkovit, ne da bi povzročil resno škodo za plod in dojenčka. Poleg tega se morajo dosledno držati odmerkov, ki jih predpiše zdravnik, pri čemer se izognejo njihovemu občutnemu presežku.

Vredno je dodati, da dolgotrajno terapevtsko zdravljenje s tem zdravilom ni dovoljeno.

Sočasne pojave lahko povzroči dolga ali pogosta uporaba. Draženje sluznice, srbenje v nosu in kihanje najdemo posamično. Edemi se pojavljajo manj pogosto, palpitacije se pospešijo, krvni tlak naraste, kar vodi v razvoj glavobolov, bruhanja in motenj spanja.

Povzetek poceni sinonimov

Preučeno orodje v članku ima več vrednih nadomestkov, ki se po sestavi in ​​oznakah bistveno ne razlikujejo. Podjetja, ki se ukvarjajo s proizvodnjo farmacevtskih izdelkov, se nahajajo na različnih koncih sveta in proizvajajo cenovno dostopne izdelke, ki se lahko borijo proti boleznim nosne votline. Vsaka farmacevtska trgovina, katera koli spletna lekarna ima v svoji ponudbi zdravilo, ki bo zadovoljilo predstavnika vsake družbene skupine. Pomembna točka v tem primeru je, da se obrnete na zdravstveno ustanovo, v kateri usposobljeni otolaringolog postavi pravilno diagnozo, napiše najprimernejša zdravila in režim odmerjanja..

Nasonex: analogi za otroke

Za zdravljenje adenoidov pri otrocih se uporabljajo močna zdravila, vključno z razpršilom Nazonex. Res je, zaradi visokih stroškov veliko staršev zanima vprašanje - ali je mogoče zamenjati zdravilo s cenejšimi analogi?

Kaj je nasonex

Adenoidi so širjenje nazofaringealnega tonzila, ki ga spremljajo težave z dihanjem, stalen izcedek iz nosu, pogosti prehladi in drugi simptomi. Bolezen lahko povzroči resne zaplete, vključno z izgubo sluha, okvaro govora, vnetnimi procesi in drugimi motnjami.

Ker učinka konzervativne terapije ni, je edino zdravljenje adenoidov operacija.

Za zdravljenje adenoidov pri otrocih se uporablja kompleksna terapija, vključno z zdravilom Nazonex.

Spodbuja odtok odvečne tekočine, lajša vnetni proces in odpravlja manifestacije alergij, značilne za adenoide. V kombinaciji z drugimi sredstvi zmanjša simptome bolezni in olajša stanje otroka.

Indikacije za uporabo

Naslednje bolezni in patološka stanja so med indikacijami za uporabo Nazonexa:

  • alergijski rinitis, celoletni ali sezonski;
  • akutni sinusitis ali poslabšanje kronične oblike bolezni (kot dodatno zdravilo pri antibiotični terapiji);
  • akutni rinosinusitis z blagimi ali zmernimi manifestacijami brez pritrditve bakterijske okužbe;

Zdravilo se uporablja v terapevtske in profilaktične namene - pri otrocih, starejših od dveh let, se uporablja za zdravljenje, pri bolnikih, starejših od 12 let, za preprečevanje bolezni organov ENT. Preprečevanje priporočamo pri bolnikih, ki so nagnjeni k razvoju alergijskih stanj, 4 tedne pred pričakovano sezono alergij.

Analogi in nadomestki

Ker Nazonex sprej za nos velja za drago zdravilo, lekarne pogosto zaprosijo za njegove cenejše analoge. Obstaja dokaj velik seznam zdravil s podobnim mehanizmom delovanja in indikacijami, vendar z različnimi stroški in značilnostmi uporabe.

Avamis

Zdravilo Avamis velja za najbližji analog Nazonexu, saj mu ustreza mehanizmu izpostavljenosti, seznam indikacij in kontraindikacij pa praktično sovpada. Velja za učinkovito zdravilo - zmanjšuje adenoide, resnost simptomov in ne izsuši nosne sluznice. Stranskih učinkov praktično ni, zato ga lahko uporabljamo v otroštvu (po 2 letih), pa tudi med nosečnostjo, vendar je profilaktična uporaba prepovedana.

Flixonase

Sestava Flixonase in Nazonex vključuje podobne aktivne snovi, zato navodila za uporabo praktično sovpadajo. Flixonaza ima izrazit protivnetni učinek in lajša alergijo, zato ne potrebuje dodatne uporabe antihistaminikov.

Ena ključnih razlik zdravil je, da se zdravilo Flixonase uporablja le od 4. leta naprej - pri zdravljenju adenoidov pri majhnih otrocih je treba izbrati drugo zdravilo.

Nasobek

Nasobek sprej za nos spada v isto farmakološko kategorijo kot Nazonex - kortikosteroidna (hormonska) zdravila. Ima izrazit učinek na telo, zavira vnetne procese in velja za eno najučinkovitejših zdravil, ki se uporabljajo pri boleznih organov ENT alergične narave..

Pri uporabi Nasobeka morate natančno preučiti navodila za uporabo, saj je seznam kontraindikacij precej širok. Sem spadajo glivične okužbe, pogoste krvavitve iz nosu, mlajše od 6 let, respiratorne patologije in glavkom.

Nazarel

Zdravilo je na voljo v obliki pršila za nos na osnovi sintetičnih kortikosteroidov in velja za celovito orodje. Učinek aplikacije je opazen že po nekaj urah in traja dovolj dolgo. Mehanizem njenega učinka je naslednji:

  • zoženje krvnih žil;
  • zmanjšanje količine izcedka iz nosu;
  • odprava zabuhlosti;
  • lajšanje vnetnih procesov;
  • zatiranje imunskega odziva na alergene.

Pomanjkljivost zdravila Nazarel lahko imenujemo sposobnost povzročanja stranskih učinkov, ki vključujejo draženje in suhost sluznice, krvavitve iz nosu, izpuščaje, katarakto, spremembo okusa v ustih, glavobole.

Nozefrin

Zdravilo, izdelano v Rusiji, je strukturni analog Nazonexa, njegov učinek pa temelji na podobni snovi - mometazon furoatu. Uporablja se za zdravljenje kroničnega in akutnega sinusitisa, alergijskega rinitisa, adenoidov in drugih stanj, ki jih spremlja izcedek iz nosu, edem in vnetni procesi ENT organov.

Razlike med zdravili so na seznamu dodatnih komponent, feniletilni alkohol pa je del Nazonexa.

Pri nagnjenosti k alergijam na kemikalije je treba zdravilo za zdravljenje adenoidov izbrati previdno, potem ko preučite seznam dodatnih komponent.

Med kliničnimi preskušanji je zdravilo Nazonex pokazalo daljši in izrazitejši učinek, opravil je vsa klinična preskušanja in dokazal svojo varnost. Nozefrin velja za poceni generično zdravilo, vendar precej kakovostno in učinkovito..

Desrinitis

Desrinitis sprej za nos proizvaja izraelski proizvajalec in ima seznam indikacij in kontraindikacij, podobnih Nazonexu. V sestavi so prisotne rahle razlike - učinek zdravil temelji na mometazon furoatu, dodatne sestavine pa so nekoliko drugačne. V lekarnah se prodajajo v obliki razpršila in dobro lajšajo glavne simptome alergijskih bolezni, vključno z adenoidi.

Edina razlika je v stroških - Desrinitis je za velikost cenejši od Nazonexa, zato ga pogosto izberejo kot učinkovit nadomestek zdravila.

Momat Rino

Poleg glavne aktivne sestavine mometazon furoat je v skupini Momat Rino še antihistaminik Azomastine, ki krepi terapevtski učinek. Zdravilo se uporablja za simptomatsko zdravljenje rinitisa alergijskega izvora in ima podoben mehanizem izpostavljenosti Nazonexu..

Med Momat Reno in Nazonexom ni bistvenih razlik, vendar prvo zdravilo vsebuje dodatno komponento, zato je seznam kontraindikacij in neželenih učinkov širši. Nasonex pa velja za varnejše in učinkovitejše zdravilo, ki ima hiter in trajen učinek..

Polydex

Francosko kombinirano zdravilo, ki vsebuje deksametazon, fenilefrin, polimiksin, neomicin. Ne moremo ga imenovati popolnega analoga Nazonexa, saj so sestavki zdravil različni, vendar je njihov mehanizem delovanja praktično enak.

Zaradi vsebnosti dodatnih komponent ima Polydex širši seznam indikacij, ima dekongestivno, vazokonstriktivno in antibakterijsko delovanje ter ne potrebuje dodatne uporabe kapljic in antibiotikov. Vendar pa je seznam kontraindikacij za zdravilo tudi večji kot pri Nazonexu - predvsem lahko razpršilo uporabimo šele po 15 letih.

Tafen Nasal

Glavna učinkovina zdravila Tafen Nazal je budezonid - glukokortikosteroidni hormon, ki je skoraj enak po svojem mehanizmu delovanja na mometazon. Ima protivnetne in dekongestivne učinke, blaži simptome alergijskega rinitisa in adenoidov..

Za razliko od zdravila Nazonex se terapevtski učinek uporabe Tafen Nasal pojavi šele po 2-3 dneh, medtem ko Nazonex začne delovati v 12 urah.

Prednost zdravila Tafen Nasal je, da velja za varnejše in blažje zdravilo, zato ga lahko uporabljamo več mesecev za zdravljenje rinitisa nealergijske narave..

Kako izbrati zamenjavo nasonex?

Nasonex in njegovi analogi spadajo v kategorijo hormonskih zdravil, ki lahko povzročijo resne stranske učinke in zaplete. V skladu s tem je pri izbiri najboljših nadomestkov za zdravilo treba biti pozoren ne na njihovo ceno, temveč na sestavo, seznam kontraindikacij in neželenih učinkov.

ZdraviloZdravilna učinkovinaProizvajalecCena, rub.
AvamisFlutikazon furoatGlaxo Operations United Kingdom Limited, Združeno kraljestvo650
FlixonaseFlutikazon propionatGlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, Poljska760
NasobekBeklametazonIVAX Pharmaceuticals s.r.o., Češka170
NazarelFlutikazon propionatTeva LLC, Rusija320
NozefrinMometazon furoatVerteks AO, Rusija400
DesrinitisMoometahidon Mometazon FuroatTeva Pharmaceutical Enterprises Ltd., Izrael350
Momat RinoMoometahidon Mometazon FuroatGlenmark Pharmaceuticals Ltd., Indija350
PolydexNeomicin sulfat, polimiksin sulfatSofarteks za "Lab. Bouchard Recordati ", Francija550
Tafen NasalBudesonidLek, podjetje comp. Sandoz, Poljska / Slovenija420

Zelo nezaupljivo je, da bi zdravilo zamenjali sami, zlasti pri adenoidih pri otrocih - če morate uporabiti analoge Nasonex, se posvetujte z zdravnikom.

Delite s prijatelji

Naredi dobro delo, ne bo trajalo dolgo

Analogi zdravila "Nazonex" za zdravilno učinkovino

Nazonex

Sestava: mometazon furoat (mikroniziran, v obliki monohidrata) v ekvivalentu mometazon furoat brezvodni - 0,5 mg.
Pomožne snovi: dispergirana celuloza (mikrokristalna celuloza, obdelana z natrijevo karmelozo) 20,0 mg, glicerol 21,0 mg, citronska kislina monohidrat 2,0 mg, natrijev citrat dihidrat 2,8 mg, polisorbat-80 0,1 mg, benzalkonijev klorid (v obliki 50% raztopine) 0,2 mg, prečiščena voda 0,95 g

Kratek opis

Nasonex je hormonsko zdravilo, ki se lokalno uporablja pri zdravljenju alergijskih reakcij. Pogosto ga predpisujejo tudi pri zdravljenju sinusitisa ali kroničnega rinitisa..

Opozarja se, da je to zdravilo zelo učinkovito in ga pogosto prenašamo brez stranskih učinkov. Kadar človek ne prenaša nobene aktivne komponente, je zanj izbran analog Nazonexa. Nadomestki so ponavadi cenejši od originalnega zdravila.

Navodila navajajo bolezni, ki se zdravijo z Nazonex sprejem:
- Alergijske sezonske ali trajne reakcije pri bolnikih, starejših od dveh let;
- akutni in kronični sinusitis uporabljajo že od dvanajstega leta starosti;
- Pollinoza nosu z oslabljenim nosnim dihanjem pri bolnikih, starejših od 18 let;
- Preprečevanje sezonskega rinitisa.

Treba je opozoriti, da bo to zdravilo učinkovito pri zdravljenju bolezni, ki niso povezane z bakterijskimi okužbami. Zaradi tega se zdravnik z izcedekom iz nosu sprašuje, ali imajo sorodniki alergijo in kako dolgo traja. Šele nato odloči, ali naj predpiše Nazonex..

Odmerjanje:
- majhnim otrokom je predpisan en odmerek v vsako nosnico enkrat, dvakrat na dan;
- Za mladostnike in odrasle so predpisane približno dve kapljici v vsako nosnico od dva do štirikrat na dan.

Uporaba v pediatriji za alergije in adenoide

Obvestilo sicer ni na seznamu, zdaj pa so pri zdravljenju adenoidov začeli predpisovati zdravilo Nazonex. Nasonex se pogosto predpisuje otrokom za bolezni, kot so adenoidi. To je dokaj učinkovita praksa, pomembno je le, da izberemo pravo antialergijsko sestavo. Pri zdravljenju alergij je treba skrbno preučiti vse sestavine in komponente, da dosežemo želeni rezultat in se izognemo zdravstvenim zapletom. Pomembno je upoštevati tudi starost pacienta in stroške nabavljenega zdravila..

Analogi Nasonexa: katera cenejša zamenjava bo boljša?

Če še nikoli niste imeli prehlada, potem ste... humanoid. Toda resno, potem občasno vsi trpijo zaradi tega. Vendar pa je pri nekaterih nos kronično zamašen in vazokonstriktorji ne pomagajo. Potem se morate zateči k hormonskim zdravilom. Njihov najboljši predstavnik je Nazonex, vendar zaradi njegove cene razmišljate o poceni analogih. Poiščimo ga vrednega nadomestila.

Za pomoč pri rinitisu: hormonsko pršilo za nos številka 1

Nazonex Intranasal Spray je dobro znano in iskano belgijsko zdravilo, ki je trdno zasedlo svoje mesto na policah naših lekarn pred 9 leti. Na voljo v več odmerkih od 30 do 120 odmerkov. Zdravilna učinkovina je v skupini glukokortikoidov mometazon furoat. Ima izrazit antialergijski in protivnetni učinek. Uporablja se za simptomatsko terapijo za vse vrste alergijskega rinitisa, za zdravljenje polipoze, sinusitisa, adenoidov.

Pomembno! Razpršilo ni primerno za zdravljenje navadnega prehlada glivične, virusne ali bakterijske narave..

Prepovedano je predpisovati takšno zdravilo do 2 leti, s hiperreagiranjem na njegove sestavine, po kirurških posegih in poškodbah nosu. Ni primeren za bolnike, ki trpijo zaradi odpovedi jeter, pogostih krvavitev iz nosu. Relativne kontraindikacije so nosečnost, dojenje in vnos drugih hormonov. Na ozadju uporabe spreja se lahko razvijejo neželeni učinki: kožni izpuščaj, pekoč, draženje, bolečine, suhost in bolečine v nosu, glavobol. Perforacija nosnega septuma, oslabljeno delovanje nadledvičnic, zvišan intraokularni tlak, oslabljen vid in okus so izjemno redki. Lahko privede do resnejših posledic - Quinckejevega edema, anafilaksije..

Če povzamem, ima Nazonex številne pomembne prednosti: nizka pogostost resnih stranskih učinkov, visoka koncentracija po namakanju nosnih poti, hitrost delovanja in dokazana učinkovitost, pomanjkanje etanola. Vendar obstaja tudi minus - visoka cena. Stroški zdravila so odvisni od števila odmerkov. Če jih je 60 - od 460 rubljev., Če 120 - od 805 rubljev. do 1000 rub. In tega dejavnika ni mogoče popustiti, še posebej, če traja dolgo časa, da ozdravi..

Ogled polic po lekarnah: analogi Nazonex - od kakovosti do cene

Nabor hormonskih inhalatorjev, ki imajo enake indikacije kot zadevno zdravilo, je precej širok. Lahko imajo različno aktivno snov, vendar imajo podoben (kompleksen) učinek: odpraviti vnetje, lajšati otekline, lajšati zadušitev in simptome alergije. Cena nekaterih je primerljiva s stroški Nazonexa, drugi so cenejši. Primerjalna analiza analogov vam bo omogočila, da najdete najboljšo možnost za zamenjavo. Odgovorili bomo torej na glavna vprašanja, ki si jih vsak potencialni kupec takšnih sredstev zastavi.

  • Flixonase (Anglija) ali Nazonex - kaj izbrati? Prva stane 760-815 rubljev., Zato prihrankov od pridobitve ne bo. Praviloma ga kupijo, če ni drugega sredstva, vprašanje cene pa ni vredno. Glavna komponenta v njegovi sestavi je flutikazon propinat (120 odmerkov). Med recepti, kontraindikacijami in neželenimi učinki med zdravili ni bistvene razlike. Prednost zdravila Flixonase je, da se ne spopada le z alergijskim rinitisom, temveč tudi odpravlja sekundarne manifestacije te patologije: pordelost, otekanje, srbenje vek in solzenje. Toda v pediatriji jo je dovoljeno uporabljati šele od 4. leta dalje.
  • Nasonex ali Avamys (UK) - katera je boljša za zdravljenje alergijskega rinitisa? Drugo zdravilo je bilo razvito na osnovi flutikazon furoata, v enem kanisteru je 120 odmerkov. Lahko ga kupite za 650 rubljev. Sestava ni nič drugačna, tudi drugi parametri so enaki. Prikazuje se od 2 let. Po mnenju otroških otolaringologov je Avamis primernejši za zdravljenje adenoidnih izrastkov. Dobro obnavlja nosno dihanje, odstranjuje edeme in ustavi rast adenoidov. Bolje se prenaša in ne izzove suhosti in krvavitve iz nosu. Toda Avamis se ne uporablja za preventivo.
  • Kaj je bolje - Desrinitis (Izrael) ali Nazonex? Cena izraelske medicine je od 390 do 430 rubljev. Spekter njegovega delovanja je nekoliko širši: odpravlja ne le alergijske manifestacije, temveč tudi vnetni proces v nazofarinksu. Uporablja se lahko tudi za zdravljenje astme in KOPB. Ostalo ni razlike.
  • Flutikazon. V čem se razlikuje od Nazonexa? To je pršilo, ki vsebuje flutikazon propionat in nealkonijev klorid. Stroški zdravila so od 350 rubljev. Ne daje nevarnih stranskih učinkov, vendar se aktivno bori proti kronični in akutni zastoju nosu. Za otroke se lahko uporablja od 4. leta.
  • Nazonex ali Nazarel (Češka) - kaj je boljše v smislu učinkovitosti, "stranskih učinkov" in cene? Nazarel vsebuje flutikazon propinat v količini 120 odmerkov. Prodano za 320 rubljev. Učinek teh zdravil je popolnoma enak: zelo uspešno zdravijo akutni in alergijski rinitis ter hitro lajšajo zastoje. Noben od njih po učinkovitosti in hitrosti ni slabši od drugega. Pomanjkljivost Nazarela je, da se proizvaja v enem odmerku - 50 mcg v 1 odmerku. In to je, za razliko od Nazonexa, dovoljeno uporabljati le od 4. leta starosti, medtem ko je njegov "konkurent" lahko imenovan od dveh let. Poleg tega se na seznamu njegovih "stranskih učinkov" pojavlja omamljena rast pri otrocih.
  • Sinoflurin. Ali lahko to domače sredstvo konkurira Nazonexu? Če govorimo o ceni, potem da, saj je 320 rubljev, torej skoraj 3-krat nižja. Zdravilo spada v isto skupino glukokortikosteroidov, vendar ima drugačno sestavo - vsebuje flutikazon propionat. Učinkovito lajša vnetja. Dovoljeno od 4 let.
  • Nasobek. To je najbolj poceni "tekmec" Nazonexa: kupite ga lahko za 170 rubljev. Pred tem sta ga proizvajali dve podjetji - Teva (Izrael) in Aivex Pharmaceuticals (Češka). Toda češkemu podjetju je leta 2011 potekla registracija dovoljenja, zato je Teva edini dobavitelj tega zdravila na ruski trg. Zdravilo vsebuje beklametazon v količini 200 odmerkov. To pršilo se ne bori samo proti rinitisu, ampak tudi povzroči imunosupresivno delovanje (poveča celično imunost) in zmanjša količino sluzi v nosu. Priporočljivo je, da ga uporabljate tudi pri vazomotornem rinitisu. Redko povzroča neželene učinke, vendar je njegova uporaba dovoljena šele od 6. leta starosti in je ne moremo uporabljati v preventivne namene. Zdravilo je v 1. trimesečju nosečnosti strogo prepovedano.

Pomembno! Ker so vsa našteta sredstva hormonska zdravila, lahko privedejo do hormonskega neravnovesja. Zato jih ne morete uporabljati brez predpisa, da bi samostojno povečali odmerjanje ali trajanje zdravljenja.

Razmislite kot farmacevt: tankosti izbire

Torej, če vam je zdravnik napisal recept za nakup zdravila Nazonex, potem to sploh ni, ker je v dogovarjanju s farmacevti in jim želi zagotoviti dobiček. To je res drago zdravilo, vendar bo vsekakor ublažilo vse patološke simptome alergijskega rinitisa, ne bo dovolilo, da bi se to stanje razvilo in verjetno ne bo izzvalo stranskih učinkov. Strokovnjaki menijo, da je to univerzalno zdravilo za zdravljenje poškodb sluznice kot posledica napada alergenov. Če ga dvakrat nanesemo v vsako nosnico zdravila (120 odmerkov), je dovolj 2 meseca.

Če se odločite, da ne boste prihranili pri zdravju, a se je nenadoma izkazalo, da Nazonex ni v lekarni, potem prosimo, da kupite Flixonase ali Avamis. To so vredni "konkurenti" belgijske medicine. Učinek bo enak, tveganje za neželene učinke se ne bo povečalo, stroške pa boste celo nekoliko zmanjšali. Toda zapomnite si: primerni so le za zdravljenje. Če se želite zaščititi pred alergijskim rinitisom, potem bodo v tem neuporabni.

Če ste pripravljeni za zdravljenje porabiti največ 300-400 rubljev, vsekakor pa želite uvoženo zdravilo, potem prosite zdravnika, naj vam predpiše nekaj s spodnjega seznama: Desrinitis, Fluticasone, Nazarel. Če zaupate domačemu proizvajalcu, potem vam bo pomagal Sinoflurin! Ima precej dober ugled med zdravniki in alergiki z izkušnjami..

No, proračunska možnost je Nasobek: stane skoraj 6-krat ceneje kot Nazonex! Kaj bi lahko bil ulov? Njegova biološka uporabnost (sposobnost prodiranja v sistemski obtok in vpliva na hormonsko ozadje), če se lokalno uporablja, je 1%, medtem ko je v zdravilu Nazonex 0,1%. Poleg tega je nameščen v plastično in ne stekleno posodo. Varnostni znak za zdravilo je ponavadi njegova starostna meja. In tu Nasobek izgubi - dovoljeno je od 6 let proti 2 leti pri Nazonexu. Obrnite se na preglede. Približno 80% vprašanih je učinkovitost zdravila Nazonex ocenilo pozitivno. Kar zadeva Nasobeka, so njegove statistike pozitivnih in negativnih ocen različne - 60:40, sklicevanja na "stranske učinke" pa so bolj pogosta..

Glavni očitek, ki ga bolniki naložijo Nazonexu, je strošek. Seveda obstajajo analogi tega zdravila, vendar je treba razumeti, da glukokortikosteroidi načeloma niso vključeni na seznam poceni zdravil, saj je njihova proizvodnja kompleksen tehnološki postopek, drage surovine pa so potrebne za njihovo izdelavo. Zato je težko izbrati najcenejše zdravilo, saj nizka cena običajno ne stane najvišje kakovosti.